Tomáš Rusín a Ivan Wahla: Pension Kozí horka

Pension se nachází u brněnské přehrady v původním rekreačním areálu na svažité parcele s působivým výhledem na vodní plochu. Původně tu stál objekt rekreačního střediska ze 60. let 20. století. Nový objekt  je navržen jako jednoduchý kompaktní hranol s předsunutou terasou a schodištěm na východní straně. 

Východní fasáda se v celé šířce otevírá směrem k přehradě a v úrovni střechy je ukončena výraznou konzolou markýzy z pohledového betonu s  kruhovými otvory. Motiv markýzy se opakuje také na západní fasádě nad vstupem do domu. Ve stejném rytmu jako otvory v markýze byly navrženy světlíky vystupující nad úroveň střechy v podobě bílých válců a osvětlující střední trakt domu. Ostatní fasády působí uzavřeně, prořezávají je jednoduchá horizontální okna. Vstup zvýrazňují plné dveře a velká prosklená stěna z mléčného skla. Na severní straně se po rampě sjíždí do garáže.
Do pensionu se vchází v 2. NP ze strany příjezdové komunikace. Na zádveří navazuje společenský prostor s krbem, odkud je přístupná středová chodba a klidová část. Ta zahrnuje ložnice, koupelny, wc a šatny. V přízemním patře s vazbou na zahradu je umístěna obytná kuchyně s jídelnou, krytý bazén a navazující technické prostory, sklady a garáž. Pro rekreační vyžití byla upravena zahrada s venkovním ohništěm a pergolou. Do zahrady je možné sestoupit také venkovním schodištěm z terasy ve 2. NP.Objekt je opatřen bílou omítkou, okna mají hliníkové profily. V interiéru jsou podlahy z masivního dřeva a z travertinových dlažeb se zalícovanými sokly. Střední trakt má snížený sádrokartonový podhled. Dveře jsou bílé, lakované, zalícované s omítkou nebo obkladem.

Autorská zpráva


Pension Kozí horka
Místo: Brněnská přehrada – Kozí horka, Brno Bystrc
Autoři: Tomáš Rusín a Ivan Wahla, Atelier RAW s.r.o., spolupráce Petr Mutina 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*