Tovární komín v Rokytnici chtějí proměnit v lezeckou stěnu

(ČTK) – Zřejmě nejvyšší lezeckou stěnu plánují vybudovat v Rokytnici nad Jizerou na Semilsku. Zatímco do jiných budov v areálu bývalé textilní továrny Rotextile, se v minulých dnech zakously demoliční stroje, 40 metrů vysoký komín zůstane stát a čeká ho přestavba. Inspirací byl podobným projekt v Letohradu. Tamní stěna je ale jen 20 metrů vysoká, ta v Rokytnici by měla být dvakrát vyšší, řekla ČTK Zuzana Počinková, mluvčí společnosti Rotextil, která projekt připravuje.

LT S 36/Ub - Býv. Rotextil, Rokytnice nad Jizerou (zdroj: KODA - karta komína - http://koda.kominari.cz)
Přestavbu textilní továrny v oblíbeném krkonošském středisku na relaxační a nákupní centrum za 515 milionů korun financuje zahraniční investor bez evropských či státních dotací. Záměr počítá s přestavbou bývalé ubytovny na penzion s 32 studii a apartmány a výstavbou bytového domu s podzemním parkovištěm a bezmála 40 byty na místě nejstarší části textilky. Ta už byla kvůli havarijnímu stavu zbourána a teď těžké stroje demolují i přístavby, které v minulosti vyrostly kolem původní budovy z konce 19. století. Stát zůstane hlavní budova a jižní přístavba, kde má vzniknout akvapark.

Demoliční práce by měly skončit příští týden. "Celý prostor pak bude uválcován a počítá se s vybudováním podia pro koncerty a kulturní akce, které tu budeme o prázdninách pořádat," řekla Počinková. První se uskuteční už 13. července. Program začne v 16:00 Kouzelnou školkou s Majdou a Péťou, kterou v 18:00 vystřídá skupina Abraxas a po ní od 20:00 ovládne podium metal-hardcore v podání pražské skupiny Status Praesents. V průběhu léta se pak v Rokytnici představí třeba Kamil Střihavka se svou kapelou Leaders, Václav Noid Bárta, Support Lesbiens nebo Arakain. Ten celý letní festival na konci prázdnin uzavře.

Samotná přestavba areálu textilky bude pokračovat zřejmě na podzim. V bývalé továrně vznikne nákupní centrum na ploše 3000 metrů čtverečních, které bude konkurovat jedinému místnímu supermarketu. V areálu bude i akvapark s pětadvacetimetrovým bazénem, který v oblíbeném krkonošském středisku chybí. Počítá se i s dalšími sportovišti a v bývalé závodní jídelně chce investor vybudovat kongresový sál pro 200 lidí a restauraci s minipivovarem a pivní lázně. Vše má být hotovo na konci roku 2015.

Doplněno Stavbaweb:
Další informace naleznete na stránkách projektu: Rotextile


Související články:

Inspirací je lezecká stěna 'Komín' Letohrad
 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*