Trutnovské muzeum je po rekonstrukci opět přístupné

(ČTK) – Do Muzea Podkrkonoší v Trutnově, které bylo kvůli rekonstrukci od začátku dubna uzavřené, mohou od minulého víkendu dne opět chodit návštěvníci. K vidění je výstava děl malíře a grafika Karla Kratochvíla, stálé expozice muzeum otevře v příštím roce. ČTK to řekl ředitel muzea Vlastimil Málek.
Autorem projektu je Jan Chaloupský. (Jan Chaloupský je zároveň projektantem vítězné Stavby roku 2012 – Rekonstrukce františkánského kláštera v Hostinném, doplněno Stavbaweb)."Podařilo se sanovat krovy napadené dřevomorkou a zesílit nosné trámy v podlahách. Nejviditelnější novou částí je zastřešení prostoru atria," řekl Málek. Stavební práce stály zhruba devět milionů korun a zaplatila je trutnovská radnice. V příštích letech chce muzeum například vyměnit okna, střešní krytinu či vybudovat výtah, který by umožnil bezbariérový přístup.

Výstava tvorby Karla Kratochvíla, která je otevřená do 4. listopadu, se koná u příležitosti 100. výročí narození tohoto autora. Kratochvíl, jenž zemřel v roce 1998, na Trutnovsku žil a z východních Čech čerpal také náměty pro svou tvorbu. Další výstavu muzeum otevře 18. října a potrvá do konce roku 2012. Expozice nazvaná Tajemství a poklady hradu Vízmburku představí návštěvníkům historii hradu. V listopadu začne výstava fotografií Krkonoš českých a polských autorů. Pracovníci muzea také pracují na přípravách nových stálých expozic, jedna z prvních by měla být věnovaná hradům, zámkům a venkovským usedlostem na Trutnovsku.
zdroj foto: Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*