Těžká technika zahájí demolici libereckého obchodního domu Tesco

Obchodní dům Ještěd byl postaven podle projektu architektů Karla Hubáčka a Miroslava Masáka.

Těžká technika by měla dnes dopoledne zahájit demolici staré budovy obchodního domu Tesco v Liberci, postaveného před více než 30 lety podle návrhu známých architektů Karla Hubáčka a Miroslava Masáka. Přestože existovaly pokusy budovu zachránit jako památku, ministerstvo kultury mělo na hodnotu stavby jiný názor. Její likvidaci tak nic nebrání. Na místě obchodního domu vyroste druhá etapa moderního nákupního centra Forum společnosti Multi Development.

Obchodní dům nesl původně název Ještěd. Postaven byl na konci 70. let minulého století jako sdružený obchodní dům, kde se jednotlivé plochy pronajímaly obchodníkům. Tvoří ho vlastně tři budovy, což v posledních letech komplikovalo zavážení zboží i pohyb zákazníků. Centrum jich týdně obsloužilo kolem 100 000.

Demoliční práce potrvají zhruba dva měsíce a přijdou na 20 milionů korun, řekl už dříve ČTK Petr Černak z Multi Development. Celý areál už dělníci obehnali plotem, na místě je těžká technika i speciální bourací bagr, jehož hydraulické čelisti si dokážou poradit i se železobetonovým zdivem. Podobné stroje neuvidí Liberečané v akci poprvé, před pěti lety bouraly budovy nedaleké Textilany.

Zdroj: Zpráva ČTK 23.3.2009

Související články:
Ministerstvo kultury prý nechce prohlašovat památky účelově

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*