U Kladna vyroste Centrum ekologické výchovy za 60 milionů korun

V obci Cvrčovice u Kladna dnes zahájili stavbu Centra ekologické výchovy za 60 milionů korun, které má pořádat školicí akce a zotavovací pobyty zaměřené na ochranu životního prostředí. Investorem je město Kladno, většinu nákladů by měla uhradit Evropská unie, řekl ČTK mluvčí kladenského magistrátu Libor Kasík.

Podle mluvčího půjde o takzvaný pasivní dům, který má nízké nároky na vytápění. Počítá se mimo jiné se zatravněním ploch na střechách objektu a vytvořením takzvané permakulturní zahrady, která se vyznačuje neregulovaným pěstováním rostlin a stromů bez použití umělých hnojiv.
Budova s ubytovací kapacitou 35 míst by měla mít také vlastní čistírnu odpadních vod, na kterou by v budoucnu mohly být napojeny i okolní rodinné domy. Výstavby se ujala firma Skanska, skončit by měla na přelomu září a října.
Centrum má sloužit především žákům a studentům, pro něž bude pořádat pobyty podobné školám v přírodě. Doplňkově se v něm však budou moci vzdělávat i dospělí – pracovníci soukromých firem i městští úředníci zabývající se problematikou životního prostředí.
Evropská unie by měla zaplatit 85 procent nákladů na výstavbu, pěti procenty přispěje Státní fond životního prostředí a zbytek uhradí město.

Zdroj: ČTK, khj snm, 2. června 2009

Doplněno Stavbaweb: 
Budovu navrhla architektonická kancelář IAV. Více na stránkách města Kladna

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*