Uherské Hradiště dokončilo rekonstrukci kina Hvězda

(ČTK) – Uherské Hradiště dokončilo rekonstrukci kina Hvězda. Autory projektu rekonstrukce byli architekti Roman Zemek a Karel Kloupar z ateliéru G G ARCHICO, a.s. (doplněno Stavbaweb). V závěrečné etapě prací byl opraven suterén budovy, kde vznikl menší kinosál a bar, v němž bude možné provozovat i diskotéku. Náklady činily včetně DPH 11,581 milionu korun. Rada již také vybrala nájemce nově zrekonstruovaných prostor, které by měly být v provozu ještě před zahájením letošního ročníku Letní filmové školy. Novinářům to řekl místostarosta Stanislav Blaha (ODS).

Kino Hvězda (zdroj: Stavba Zlínského kraje 2011)
"V nejbližších dnech proběhne kolaudace těchto prostor. Rada města už rozhodla o tom, kdo je bude využívat. Ze dvou nabídek vybrala tu vyšší. Konkrétně se jedná o částku 732.000 korun za rok bez DPH. Účel by měl být provozování baru a také v prvním patře budovy nekuřácké kavárny, což je zcela v souladu s naším záměrem,"
popsal Blaha s tím, že nájemce bude také spolupracovat s Městskými kiny. Kinosál tak bude maximálně osmkrát měsíčně k dispozici pro promítání pro menší skupiny filmových příznivců.

Město zahájilo opravu kina Hvězda v roce 2009. První etapa prací staticky zabezpečila venkovní ochozy a přístupové schody a vyžádala si 14 milionů Kč. Loni v létě skončila druhá etapa, která zahrnovala mimo jiné úpravu kinosálu i pro multifunkční využití a jeho vybavení technologií 3D. V kinosálu je nově 348 sedaček, z nichž 252 je opatřeno sklopnými stolky pro přednášky a kongresy. Před opravou mělo kino Hvězda 424 míst.

Změnily se prostory foyer, na klenbě kina bylo obnoveno venkovní respirium určené k malým kulturním akcím. Opraveny byly také zdejší kanceláře. V zázemí jeviště byla vybudována šatna pro účinkující, která současně slouží jako místnost pro překladatele. Druhá etapa prací stála kolem 40 milionů korun. Jako poslední přišel na řadu suterén budovy, kde minulý nájemce provozoval diskotéku známou jako klub Barziko.

Uherskohradišťsko bylo v 50. letech minulého století posledním okresem bez širokoúhlého plátna v tehdejším Jihomoravském kraji. Kino Hvězda bylo slavnostně otevřeno 6. října 1967 uvedením filmu Františka Vláčila Marketa Lazarová. Projekt za 5,5 milionu korun se postupně stal středem filmového dění v kraji.

Doplněno Stavbaweb


Rekonstrukce kina Hvězda v Uherském Hradišti

Investor: Město Uherské Hradiště
Projektant: G G ARCHICO, a.s.
Dodavatel: MANAG, a.s.
Autor díla: Ing. arch. Roman Zemek, Ing. arch. Karel Kloupar
 

Kino Hvězda postavené roku 1967, má 18 řad, 509 sedadel, od května 2007 má nové plátno a nový zvukový systém formátu Dolby Digital Ex.
(zdroj: filmovy-plakat.cz)

Objekt byl postaven podle návrhu brněnského architekta Ing. arch. Zdeňka Michala, CSc. – podrobné informace o historii kina naleznete na stránkách Městských kin UH – zde.
 


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*