UJEP zahájila veřejnou architektonickou soutěž o návrh na novostavbu Centra přírodovědných a technických oborů

Dne 16. 2. 2015 Univerzita J. E. Purkyně zahájila veřejnou architektonickou soutěž o návrh na novostavbu Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO), která by měla být během následujících let postavena v kampusu UJEP na místě původního nemocničního pavilonu A.

Uchazeči mohou své návrhy podávat do 3. 4. 2015. Návrhy budou následně vyhodnoceny odbornou porotou, pět z nich postoupí do druhého kola. Z vybraných pěti návrhů vzejde vítězný projekt, podle kterého bude stavba realizována.

Kompletní soutěžní podmínky jsou k dispozici na profilu zadavatele v systému
E-ZAK: https://ezak.ujep.cz/contract_display_418.html

Informace byla zveřejněna ve Věstníku veřejných zakázek:
http://www.vestnikverejnychzakazek.cz/cs/Form/Display/565525
tisková zpráva

vizualizace areálu Kampus UJEP zpracované firmou SIAL, architekti a inženýři spol. s.r.o. Liberec
Vizualizace areálu Kampus UJEP zpracované firmou SIAL, architekti a inženýři spol. s.r.o. Liberec
zdroj: Kampus UJEP

(ČTK) – Budova bývalé porodnice byla srovnána se zemí přes protesty některých historiků a architektů. Původní projekt stavby dokončené v roce 1937 byl dílem ústeckých architektů F. J. Arnolda a E. Kroba. Univerzita tehdy argumentovala tím, že dispozice objektu nevyhovuje potřebám výuky a rozvoji vědy a výzkumu. Slíbila tehdy, že na novou budovu vypíše soutěž.

Návrhy na nový objekt mohou zájemci podávat do 3. dubna. Odborná porota složená většinou z architektů, mezi kterými je třeba Jan Jehlík či Jakub Cigler, z nich vybere pět, které postoupí do druhého kola. "Z vybraných pěti návrhů vzejde vítězný projekt, podle kterého bude stavba realizována," uvedl prorektor pro vnější vztahy Zdeněk Radvanovský.

Ústecká univerzita získala areál o rozloze 90.000 metrů čtverečních v roce 2003 po přestěhování Masarykovy nemocnice do lokality Bukov. V kampusu už je fakulta umění a designu, jejíž stavba stála 253 milionů korun, fakulta sociálně ekonomická a další. Nedávno byla otevřena budova filozofické fakulty, náklady na rekonstrukci dvou někdejších nemocničních objektů činily 262 milionů korun.

UJEP je jedinou univerzitou v Ústeckém kraji, byla otevřena 28. září 1991. Tvoří ji sedm fakult, má téměř 1000 zaměstnanců a 11.000 studentů.

Související články:

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*