Unikátní rozhlednu na Klínovci se podaří zachránit za dotace EU

24 metrů vysoká osmibokájehlanová vyhlídková věž, postavená roku 1884, bude opět sestavena z původních kamenných a dřevěných prvků na nové desce .


Karlovy Vary 24. února (ČTK) – Unikátní rozhlednu na Klínovci, nejvyšším vrcholu Krušných hor, se podaří zachránit za peníze z Evropské unie. Projekt na její rekonstrukci dnes schválil monitorovací výbor Programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Sasko s tím, že na projekt získá Boží Dar a Loučná pod Klínovcem 1,6 milionu euro (zhruba 41,3 milionu korun). ČTK o tom informovala mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Rekonstrukce rozhledny je součástí projektu Zařízení a infrastruktura cestovního ruchu v oblasti Centrálního Krušnohoří. Na něj připadne dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje v celkové výši 2,6 milionu euro (kolem 67 milionů Kč). Dokončena by měla být v roce 2013.

Osmiboká jehlanová vyhlídková věž na Klínovci bude zcela rozebrána. Na nové desce bude věž opět sestavena z původních kamenných a dřevěných prvků, případně doplněných novým materiálem. „Jsem rád, že se podařilo financování projektu prosadit, protože nově opravená rozhledna bude atraktivním turistickým cílem našich i zahraničních turistů,“ podotkl náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*