Unipetrol se přestěhuje z centra Prahy na Pankrác

Fotogalerie ke článku (1)

Gemini - vizualizace

Gemini - vizualizace
Celá fotogalerie (1)

Do nově postavené budovy "Gemini".

Pražské kanceláře petrochemického holdingu Unipetrol se na přelomu února a března přestěhují z centra města do nové budovy Gemini na Pankráci. O měsíc později se na stejnou adresu přesune z Holešovic i dceřiná společnost Unipetrolu Benzina. ČTK to dnes řekla mluvčí Unipetrolu Michaela Lagronová.

Obě společnosti si pronajaly čtvrté patro nově postavené budovy Gemini, kde budou mít k dispozici kombinace uzavřených kanceláří a otevřených administrativních prostor. Gemini se skládá ze dvou budov stojících naproti sobě, každá s výraznou osmipatrovou vstupní věží.
K přesunu z budov ve středu Prahy do nových prostorů dále od centra metropole již v minulosti přistoupila řada firem i státních institucí. Nová sídla se většinou nacházejí poblíž stanic metra nebo dopravních tepen, což je i případ nových kanceláří Unipetrolu.
Mezi nejznámější případy, kdy si firma pro sebe nechala vybudovat nové sídlo, patří ČSOB. Banka prodala v centru Prahy budovy za 3,2 miliardy korun, nové sídlo postavené firmou Skanska v pražských Radlicích ji stálo 2,7 miliardy. Nastěhovala se do něj loni v dubnu.
Podobnou změnu plánuje také ministerstvo průmyslu a obchodu. Ještě letos chce nabídnout developerským firmám svých 11 budov v centru Prahy výměnou za nové centrální sídlo na okraji města pro zhruba tisícovku úředníků z podřízených organizací ministerstva.
Právě sestěhování zaměstnanců na jednu adresu je vedle úspory dalších nákladů podle expertů nejčastějším důvodem, proč se firmy rozhodly pro změnu sídla.

Zdroj: Zpráva ČTK 26.2.2008

Doplněno Stavbaweb:
Praha 4 - Pankrác, v prostoru nevyužívaného autobusové nádraží mezi ulicemi Na Pankráci, Pikrtova a Hvězdova
Autor: Atelier Krátký a Omikron-K
Developer: Immorent ČR, s. r. o
Pronajímatelná plocha - administrativní: 400 m2
Pronajímatelná plocha - obchody a služby: 2 700 m2
Počet parkovacích stání: 430
Členění kancelářských ploch: 400 - 3 500 m2
Uspořádání prostor: open plan nebo individuální kanceláře dle přání nájemce
Zahájení stavby: červen 2006
Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*