ÚOHS prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce FF v Brně

(ČTK) – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje výběr projektanta rekonstrukce a dostavby historického areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zahájil správní řízení. ČTK to řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt Nová budova B2 Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně - autorem návrhu je studio Pelčák a partner architekt

Úřad se tendrem zabývá od konce listopadu, kdy se na něj obrátila architektonická společnost Pelčák a partner, s. r. o. „Návrh směřuje zejména proti posouzení kvalifikace u jednoho z uchazečů. Úřad si vyžádal dokumentaci k zadávacímu řízení,“ uvedl Švanda.
 
Opravy Filozofické fakulty budou stát více než 400 miliónů korun. Univerzita objekt opravuje v několika etapách. Minulý týden dělníci do zdi rekonstruované budovy fakulty vrátili časovou schránku, kterou objevili na jaře při stavebních pracích. K původním dokumentům přidali i nové, které dokumentují rekonstrukci budovy.
V případě, že ÚOHS najde v tendru na generálního projektanta rekonstrukce budovy školy chyby, může univerzitě uložit pokutu. Řízení ale může také zastavit.

Související články:

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*