ÚOHS už má dokumentaci ke knihovně, kdy rozhodne ale neví

Fotogalerie ke článku (1)

Jan Kaplický ve svém ateliéru (zdroj: future-systems.com)

Jan Kaplický ve svém ateliéru (zdroj: future-systems.com)
Celá fotogalerie (1)

Úřad dál vede správní řízení...

Antimonopolní úřad už má dokumentaci k soutěži na návrh pražské Národní knihovny. Kdy a zda vůbec o osudu Kaplického návrhu chobotnice rozhodne, neví. Mluvčí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Kristián Chalupa dnes ČTK pouze řekl, že úřad dál vede správní řízení. Na vyjádření ÚOHS přitom čeká tým Národní knihovna, který rozhoduje, jestli bude kontroverzní budova v Praze na Letné postavena nebo ne.

Jan Kaplický při přípravě návrhu nejspíš netušil, kdo všechno bude do jeho díla mluvit. Kromě mnoha jeho kolegů se vyjadřují také politici, soutěží na návrh knihovny se zabývá i Nejvyšší kontrolní úřad a už potřetí také antimonopolní úředníci. Ve dvou předchozích případech správní řízení zastavili s tím, že daný typ architektonické soutěže jim nepřísluší hodnotit.

Koncem února ale znovu přišel podnět od ministerstva kultury. Tentokrát už se netýká samotné soutěže, v níž vyhrál Jan Kaplický. Ministerstvo chce vědět, zda na základě výsledků této soutěže může být zadána veřejná zakázka na výstavbu knihovny. Veřejné zakázky patří mezi kompetence ÚOHS. Zatím ale nelze odhadnout, jak se úřad k podnětu ministerstva postaví. Chalupa se k dalšímu postupu nechtěl vyjadřovat.

Mezitím lidé podepisují petici na podporu nové budovy. Na arších jsou už tisíce podpisů. Lidé včetně mnoha známých osobností se podepisovali i na další petici, která s knihovnou za několik miliard korun souhlasí, ale ne na Letné.

Zdroj: Zpráva ČTK 14.3.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*