Urban Talks: Maciej Miłobędzki (PL)

Varšavské architektonické studio JEMS Architekti vzniklo v roce 1988 a v současnosti patří mezi nejvýznamnější polské projekční kanceláře, jeho projekty získaly řadu ocenění.

Přednáška spoluzakladatele studia, Macieje Miłobędzkého, se koná u příležitosti výstavy projektů studia JEMS v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích (13. prosince 2017 – 28. ledna 2018).

O ČEM BUDE PŘEDNÁŠKA?
Přednáška představí vybrané projekty postavené v posledních letech, ale i návrhy, které nebyly realizovány. Jedná se zejména o veřejné budovy, zasazené v různorodém kulturním a společenském kontextu. Právě různorodé vztahy mezi veřejným prostorem měst a vnitřním prostředím budov, interakce architektury a jejích uživatelů budou hlavním námětem prezentace.

Výstava, stejně jako přednáška, má název Mezi (Amid). Jak říká Maciej Miłobędzki: „Název přednášky odráží charakter naší činnosti, která vždy osciluje mezi podmíněností – zasazením staveb do široce pojímaného kontextu, a pokusy o vystižení samostatného potenciálu architektury, který tkví v ní samé… Už řadu let pracujeme s několika architektonickými tématy, motivy – modifikovanými, rozvíjenými a uplatňovanými v projektech různého rozsahu, s různými rozpočty a s různými účely; tyto motivy jsou však natolik univerzální, že umožňují reflexi architektury jako takové, jejího potenciálu vytvářet místa, která dávají lidskému konání smysl.“

Pracovní jazyk: angličtina.
Přednáška se koná ve spolupráci s Polským institutem v Praze a Kabinetem architektury v Ostravě.

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51, 12800 Praha
KDY: 24. ledna 2018, 19 hod

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*