Ústí n. Labem má 20 architektonických návrhů, jak využít část centra

(ČTK) – Dvě desítky návrhů přišly do architektonické soutěže, kterou vypsala ústecká radnice na úpravu prostoru mezi obchodními centry Labe a Forum v centru města. Porota rozhodne o nejlepším návrhu už příští týden, řekla ČTK mluvčí magistrátu Romana Macová. Autor vítězného návrhu získá 100 000 korun. O tom, zda se město bude některým z návrhů skutečně řídit, rozhodne radnice později.


Architekti měli v soutěži najít využití pro místo, na kterém je pouze několik laviček a lidé tudy většinou jen procházejí. "Cílem soutěže je najít hlavní využití významného veřejného prostranství města Ústí nad Labem, neboť se jedná o území v přímé návaznosti na centrum. V současné době jsou v tomto prostoru podél fasády obchodního domu Labe umístěny stánky trhovců, které jsou jediným důvodem návštěvnosti," uvedla Macová.

O vítězném návrhu bude rozhodovat komise složená z odborníků i laiků. Prvního zasedání se podle Macové zúčastní i primátor Josef Zikmund (ANO) a statutární náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO!Ústí). "Přítomnost zástupců vedení města je potřebná, protože zodpovědností města jako vyhlašovatele soutěže a jeho nového vedení, jak naložit s výsledky soutěže a rozhodnout, zda se vítězný návrh bude realizovat," uvedla Macová. O samotném vítězi ale rozhodne předem stanovená porota.

Autor vítězného návrhu získá finanční odměnu 100.000 korun, za druhý nejlepší návrh je odměna 60.000 a za třetí 40.000 korun. Všechny návrhy budou v druhé polovině února vystaveny v informačním středisku města.

Související články:
Soutěž: KULTIVACE VEŘEJNÉHO PROSTORU MEZI OBCHODNÍMI DOMY / ÚSTÍ NAD LABEM 7.11.2014

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*