Ústí nad Labem bude mít do roku 2011 nový územní plán

Město Ústí nad Labem bude mít do konce roku 2011 nový územní plán, který stanoví, jaké činnosti si radnice v určitých částech města přeje rozvíjet. Pro magistrát ho vypracují sdružení Acadis, Casua a architekt Petr Vávra, informoval primátor Jan Kubata. Město jim za nový územní plán zaplatí téměř 34,3 milionu korun.

Podle Kubaty město nový územní plán nechat vypracovat musí, protože mu to přikazuje zákon. Navíc současný územní plán z poloviny 90. let již prý nesplňuje představy města o dalším rozvoji. Zastupitelstvo města v posledních letech téměř na každém zasedání schvalovalo nějakou jeho změnu.

Autoři nového dokumentu ze starého územního plánu budou vycházet. Kubata tvrdí, že se chystá řada změn. Nový územní plán má například vymezit volné plochy v okolí Ústí nad Labem, kde by v budoucnu mohly vyrůst čtvrti tvořené především rodinnými domy. Vodítko v něm mají najít i investoři, kteří by chtěli na Ústecku založit například novou průmyslovou zónu.

Podle představitelů města v přechodném období, během kterého bude vytvářen a schvalován nový územní plán, nehrozí, že by někdo začal s přípravou nějakého projektu a nakonec zjistil, že nový územní plán mu ho nedovolí dokončit. Úředníci, kteří mají problematiku na starosti, prý budou investory informovat, jak práce na novém dokumentu pokračují, aby je upozornili na případné změny.

Zdroj: Zpráva ČTK 4.11.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*