V Británii vznikají první obnovitelné hotely

Fotogalerie ke článku (5)

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge

Travelodge Uxbridge
Celá fotogalerie (5)

složené z prefabrikovaných modulů dovážených z Číny.

Britský hotelový řetězec Travelodge buduje první obnovitelné hotely, které jsou složeny z prefabrikovaných modulů. Ty se dovážejí z Číny a dohromady se montují až na místě. Tento typ hotelu, který se skládá jako lego, bude mít 120 pokojů i restauraci a na pohled se ničím neliší od běžných hotelů.

Finanční ředitel Travelodge řekl, že ocelové moduly mohou být v případě potřeby rozmontovány a znovu opět smontovány na jiném místě. Obnovitelné hotely lze využít pro ubytování například při velkých sportovních událostech nebo festivalech.

Moduly jsou dováženy z Číny už s vestavěnou koupelnou; okna, zařízení a dekorace se doplňují až po smontování jednotlivých modulů. Firma ale doufá, že v budoucnu bude možné nábytek i dekorace montovat do jednotlivých dílců už v Číně.

"Tento systém usnadní stavbu hotelů pro dočasné účely v době, kdy po nich bude v určitém místě velká poptávka, jako jsou festivaly nebo sportovní události," řekl ředitel developerské firmy Paul Harvey.

"Velkou výhodou těchto hotelů je, že mohou být postaveny za necelých 12 týdnů a opět rychle po skončení události, pro niž byly zřízeny, znovu rozebrány a odstěhovány," vysvětlil.

Travelodge tvrdí, že využívání modulů z Číny je o 25 procent rychlejší a o deset procent levnější, než je stavba normálního hotelu. Proto je to základ strategie společnosti stát se do olympijských her v roce 2012 největším hotelovým operátorem v Londýně.

První obnovitelný hotel bude otevřen v západolondýnské čtvrti Uxbridge už v červnu. Jedna noc zde hosta přijde na 38 dolarů (kolem 660 korun).

Firma doufá, že do konce roku bude moci otevřít podobný hotel i u londýnského letiště Heathrow. Uvažuje se také o využití modulového systému jako ubytování pro studenty nebo i pro městskou výstavbu.

Zdroj: Zpráva ČTK 9.1. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*