V Brně vyroste nové Centrum bydlení a designu Kaštanová

První Centrum svého druhu v České republice se pod prozaickým názvem Kaštanová otevře na začátku roku 2015 ve stejnojmenné ulici v Brně-Brněnských Ivanovicích. O vznik centra s celkovou investicí přes 120 milionů korun se postarala společnost Keraservis. Provoz bude zahájen v dubnu 2015.


 

Centrum bude sloužit pro ulehčení každodenní práce architektům a projektantům, ale poskytne i ucelenou nabídku produktů z oblasti bydlení a designu na jednom místě pro jednotlivé stavebníky. Bude tu kompletní průřez sortimentem pro stavbu i vybavení domu – koupelny, podlahoviny, kuchyně, krby, dveře, okna, wellness vybavení, stěrky a vertikální zahrady, osvětlení a světlovody, systémy inteligentních budov, klimatizace, garážová vrata, stavební chemie a v neposlední řadě také látky/tapety/dekorace a designový nábytek včetně doplňků.

Areál má 15 tisíc metrů čtverečních. Přes 4 tisíce zabere šestnáct samostatných showroomů. Kromě toho Centrum bydlení a designu nabídne téměř tisíc metrů čtverečních klimatizovaných kanceláří, devět jednacích a školicích místností, skladové prostory i stylovou kavárnu.

„Jako majitel společnosti, která dennodenně komunikuje s architekty a projektanty, velmi intenzivně vnímám nezbytnost vzniku takového centra,“ říká o projektu zástupce investora Ing. Radek Černý. Ten zároveň dodává, že hlavním benefitem centra má být synergické propojení nabídky všech nájemců.

Součástí Kaštanové bude i Centrum hrubé výstavby s asi 15 subjekty, které klientovi přiblíží portfolio kvalitních značek pro kompletní hrubou výstavbu domu. To vše s garantovaným odborným poradenstvím jednotlivých značek. Hlavním partnerem z oblasti zdicích materiálů je výrobce stavebního systému YTONG společnost Xella CZ. Do prostoru Centra hrubé výstavby umístí model části rodinného domu v reálné velikosti
z kompletního zdícího systému „od sklepa až po střechu“ a také se chystá plně využívat školicí středisko. Zde hodlá předávat své zkušenosti a rady projektantům a architektům, a dále školit zaměstnance stavebnin či zedníky. „Bereme Kaštanovou jako takovou stálou výstavu našich produktů s kvalitním servisem, který ke značce Ytong patří,“ dodává Ing. Petr Král, vedoucí marketingu pro středovýchodní Evropu ve společnosti Xella CZ.

„Architekti ocení na Kaštanové zaměření vzorkoven vždy pouze na určitý produkt a následnou synergii mezi všemi nájemci v Centru,“ říká Ing. arch. David Šrom ze společnosti PROAM a dodává: „Také se mi líbí nekompromisní přístup investora ve výběru nájemců, kdy je evidentní, že mu prvoplánově nejde pouze o pronájem plochy, ale především o výběr kvalitního partnera pro dlouhodobou spolupráci, a tedy i vytváří kvalitní předvýběr pro nás architekty a naše klienty.“

vizualizace David Šrom
podle podkladů společnosti Xella CZ, wd


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*