V Brně vzniká administrativní komplex za stovky milionů

(ČTK) – V Brně vzniká další administrativní komplex. Jeho první část stála investora AREAL SLATINA a.s. 350 milionů korun. Hotová je nedaleko brněnského letiště zatím jedna budova, v budoucnu jich má být šest, řekl ČTK obchodní ředitel společnosti AREAL SLATINA a.s. Josef Hrachovský.

Developer budovu slavnostně otevřel dne 8. prosince 2016. Firmám nabízí 15.000 metrů čtverečních kancelářských ploch. Pronajatých je zhruba 40 procent. Až bude celý projekt hotový, nabídne 90.000 metrů čtverečních kanceláří. V Brně jich je zatím kolem půl milionu, neobsazených je 11,8 procenta.

Podle Hrachovského má objekt mimořádně úsporný provoz. Firmám má nabídnout zdravé pracovní prostředí vytvořené bezprůvanovou klimatizací.

Do nové budovy se v první fázi nastěhuje 300 až 400 lidí. V příštím roce by měli přibýt další. Jedním z nájemců je například výrobce vzduchotechniky AZ Klima. Investor chce v příštím roce dokončit druhou budovu, která má hotovou hrubou stavbu. V areálu pracuje nyní kolem 900 zaměstnanců. Každá budova nabídne kanceláře vždy pro tisícovku lidí. Celý projekt vyjde zhruba na dvě miliardy korun. Tempo růstu areálu závisí na zájmu firem se do něj nastěhovat.

Kancelářské budovy vznikají na místě bývalé slatinské slévárny Roučka. „Chceme doplňovat ještě služby, restauraci s jídelnou a kavárnou, v plánu je sportovní centrum nebo pobočka České pošty. Je to trend, lidé chtějí mít všechno v rámci svého areálu,“ uvedl Hrachovský.

Neobsazených kancelářských prostor v Brně ubývá. Jejich neobsazenost letos ve třetím čtvrtletí klesla na 11,8 procenta. Je to o dva procentní body méně než loni. Podíl neobsazených ploch je zhruba na stejné úrovni jako v Praze.

Administrativní centrum za 200 milionů korun vzniká v Brně také v jedné z bývalých výškových budov Cheposu. Na kanceláře jiný investor přestavěl část bývalého parkovacího domu Rozmarýn v centru města. Novinkou je i komplex Dorn vedle Vaňkovky poblíž bývalé továrny Vlněna, kde mají být také kanceláře. Většinu kanceláří v Dornu zaplnila IT společnost NetSuite.

www.arealslatina.cz

www.usporne-kancelare.czZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*