V Bystřici začala rekonstrukce náměstí za 67 milionů

Modernizován bude i atletický stadion.


V Bystřici nad Pernštejnem dnes položením základního kamene začala rozsáhlá rekonstrukce historického centra města. Přijde na 67 milionů korun. Město na ni získalo 52 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Obnova náměstí skončí příští rok v červnu, řekl ČTK starosta Karel Pačiska (ČSSD).

Kromě rekonstrukce vodovodních a kanalizačních přípojek a obnovy komunikací vznikne pro motoristy nové parkoviště se 148 místy, spojené s náměstím průchodem. Jako jediné město v kraji bude mít Bystřice v centru asi padesátimetrovou vodní kaskádu, jež povede od morového sloupu ke kašně. V dolní části náměstí u knihovny pak bude dokončena klidová zóna s amfiteátrem. Součástí projektu je také nové osvětlení včetně vánoční výzdoby.

Město o 9000 obyvatelích získalo z Regionálního operačního programu Jihovýchod ještě peníze na regeneraci atletického stadionu. Celkové náklady jsou 25 milionů korun, EU by měla zaplatit 70 procent, tedy asi 19 milionů. Hřiště využívají jak studenti krajského gymnázia, tak základní školy, které zřizuje město. Před dvěma roky se město rozhodlo pro náročnější variantu modernizace. Sportovcům začne sloužit od 8. září, uvedl starosta.

Zdroj: Zpráva ČTK 15.3.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*