V bývalém areálu Aritmy v Praze 6 vznikne bytový komplex a školka

(ČTK) – V bývalém areálu podniku Aritma v Praze-Vokovicích postaví společnost Crestyl 18 viladomů a šest rodinných domů. Městské části Praha 6 přispěje pěti miliony korun na zlepšení dopravy a veřejného prostoru. Navíc tam vybuduje mateřskou školu pro 48 dětí, která po kolaudaci přejde do majetku Prahy 6. Obě strany záměr stvrdily písemnou dohodou.

„Co nejdříve po podpisu memoranda začneme jednat o konkrétních podobách smluv,“ uvedl místostarosta pro územní rozvoj Jakub Stárek (ODS). Mateřská škola by měla být zkolaudována nejpozději společně s první stavbou projektu.

„Předpokladem je, že zahájení stavby může být v tomto volebním období,“ řekl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek. Investor si už podal žádost o územní rozhodnutí, následně bude žádat o stavební povolení.

Součástí bytového komplexu bude podzemní parkoviště. Počet bytů ani garážových stání developer na dotaz ČTK nesdělil. „Vše je nyní ve fázi příprav. Celý projekt je řešen v souladu s urbanistickou studií, kterou připravila Praha 6. Respektujeme jak požadovanou velikost budov, tak veškeré dopravní řešení lokality,“ uvedl mluvčí skupiny Crestyl Ondřej Micka.

Přetíženost Vokovické ulice, která je hlavní dopravní tepnou v místě, byla předmětem diskusí už v minulosti s představením záměru bytové výstavby v rámci metropolitního plánu. Domy vzniknou na místě fungujících skladů s vysokou dopravní zátěží, upozornil Šrámek. Městská část ale našla řešení, jak Vokovické ulici ulevit. Chce zjednosměrnit ulici Na Krutci v závislosti na budoucím rozšíření Horoměřické ulice na dva pruhy směrem do centra k Evropské ulici.

Bytový komplex firma plánuje přímo navázat na Šárecký les. V areálu vytvoří zelené plochy s převahou borovic.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*