V Chebu zvažují zástavbu prostoru před nádražím

(ČTK) – Cheb zvažuje možnost, že by se zastavěl volný prostor před vlakovým nádražím. Úvahy vyvolal záměr prodeje pozemků před nádražím, na kterém by mohl vzniknout víceúčelový dům. Svoji představu zástavby pro město zpracoval atelier A69. Návrh chce město projednat i na architektonické konferenci, která se v dubnu bude v Chebu konat, řekl v pondělí 31. března novinářům starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).Předběžný záměr prodeje pozemku před nádražím zastupitelé města na minulém jednání neschválili. "Asi se to dalo očekávat, protože zastupitelům byl prezentován návrh řešení poměrně rozsáhlého území před nádražím, na kterém byly kdysi domy. Ty zmizely po bombardování na konci druhé světové války," uvedl Vanoušek.

Podle návrhu atelieru A69, který v Chebu navrhnul například současnou podobu pěší zóny, by na ploše před nádražím vznikl trojúhelníkový objekt, který by zachoval pohledové přímky, ale využil by prázdné plochy v okolí dopravního terminálu.

Podle Vanouška město chce, aby návrh posoudila nejprve odborná veřejnost, a pokud jej uzná za vhodný, znovu se obrátí na zastupitelstvo. "V minulosti narazily prakticky všechny větší architektonické stavby ve městě, zimní stadion, areál v Poohří, pěší zóna. A dnes už si na ně lidé zvykli," uvedl Vanoušek.

Myšlenka na využití prostoru před nádražím vznikla poté, kdy zastupitelstvo odmítlo prodat soukromému investorovi pozemky pro stavbu polyfunkčního domu v Májové ulici. Zastupitelé na počátku roku ale doporučili vedení města, aby pro záměr našlo jiné pozemky. Ty před nádražím jsou jedněmi z nich.

Doplněno Stavbaweb:
Konference Strategie, urbanismus a architekt města

Konference je zaměřena na problematiku úrovně a obsahu územních plánů, jako nástrojů pro rozhodování v území, jak navazují na strategie rozvoje sídel, zda obsahují kvalitní urbanistické koncepce a jakou roli v tom mohou sehrát architekti měst. Součástí bude panelová diskuse se zúčastněnými subjekty.
Konference je součástí každoročního seriálu akcí pořádaných AUUP 2x do roka.
Místo: kulturní centrum Svoboda, Cheb
Kdy: 10. – 11. dubna 2014
Pořadatel: Asociace pro urbanismus a územní plánování

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*