V Českých Budějovicích vznikne sportovní centrum za 69 milionů korun

Cílem projektu "Freetime Stromovka" je vybudování sportovního centra zaměřeného na tzv. streetové sporty pro účely aktivního trávení volného času dětí a mládeže.

 

České Budějovice 11. února (ČTK) – V Českých Budějovicích asi přece jen vznikne sportovní centrum pro veřejnost s hřišti a lanovým centrem za skoro 70 milionů korun. Město už na projekt Freetime Stromovka získalo příslib dvacetimilionové dotace. Zastupitelé ale nemají jednotný pohled na nutnost jeho budování. Obdobných projektů má město na seznamu desítky za celkem 618 milionů korun. Radní projekt doporučili k realizaci, o jeho zařazení mezi investice bude rozhodovat zastupitelstvo, řekl dnes novinářům primátor Juraj Thoma (ODS).

Čerpání schválené dotace z Regionálního operačního programu na Freetime park Stromovka je závislé právě na schválení seznamu projektů doporučených k předfinancování z úvěru zastupitelstvem. V městském parku by pak ještě letos mohl být vybudován skatepark, streetballové hřiště, fotbalová minihřiště a beachvolejbalová hřiště, lanové centrum a dětské hřiště i multifunkční centrum s lezeckou stěnou. Město už vyhlásilo výběrové řízení na provozovatele parku, přihlásil se jeden uchazeč, uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Součástí seznamu projektů města, které by se s dotacemi mohly letos a příští rok budovat, se nově stal i projekt Centra interaktivního poznávání České Budějovice. „Z Operačního programu Věda a výzkum pro rozvoj a inovace se nabízí možnost získat na něj částku řádově ve stamilionech, blížící se až k miliardě korun,“ uvedl primátor. Radní se podle něj rozhodli, že centrum by mohlo vzniknout v areálu Čtyři Dvory, nikoliv v kulturním domě Slávie.

Na provozování Slávie bude vypsáno výběrové řízení. „Jsme přesvědčeni, že by měla nadále sloužit veřejnosti jako kulturní zařízení, kde by byly galerie, klubové scény, alternativní i nezávislá divadla až po bary a reprezentační prostory,“ uvedl Thoma. Rozhodnutí o osudu Slávie by mělo podle něj padnout na radě města v polovině dubna.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*