V Invest CZ a ateliér FACT chystají nový projekt v Plzni

Důraz na urbanistický koncept architektonického ateliéru FACT i snaha skloubit bydlení s možnostmi dalších aktivit charakterizuje projekt společnosti V Invest CZ, a to Novou Valchu v Plzni. Jeho přednostmi jsou také dokonalé splynutí s přírodou, moderní sportovní zázemí a propracovaná architektura šetrná k životnímu prostředí.

Na 300 jednotek vyroste postupně v oblíbené rekreační oblasti Plzně, nedaleko vodní nádrže České údolí. Byty a rodinné domy s dispozicí 1+kk až 5+kk a velikostí od 36 do 145 m2 užitné plochy budou umístěny ve čtyřech základních typech objektů: v bytových vila domech s maximálně třemi patry a v řadových, atriových a solitérních domech. „Noví obyvatelé se mohou těšit na dřevěné obklady na fasádách a další prvky organické architektury. Společně s architekty jsme chtěli, aby projekt dokonale zapadl do zalesněného prostředí. A to se podle nás povedlo. Už tím, že zastavíme jen zhruba 11 % celého území. Na zbytku zůstane stávající nebo bude vysazena nová zeleň. V případě původního lesa je to celkem 10 hektarů,“ popisuje Michal Horák, výkonný ředitel V Invest CZ a.s. Zahájení výstavby je plánováno na léto příštího roku. Více na www.nova-valcha.cz.   S projektem Nová Valcha získá Plzeň zcela novou úroveň bydlení, které je finančně dostupné, a přitom nenabízí jen prostor pro přespání. „V novém areálu naplníme naše motto, že nestavíme jen byty, ale životní styl. Nezaměřujeme se na žádnou věkovou skupinu, ale na aktivní lidi, kteří umějí využít volný čas. Chystaný sportovní areál i množství cest v přilehlém, rozsáhlém lesoparku si říkají o pravidelné procházky nebo jízdu na kole,“ říká Petr Tomášek, obchodní ředitel společnosti V Invest CZ a.s.  

Vedle rezidenčního souboru investor chystá také novou infrastrukturu. Půjde o komunikace a několik kruhových objezdů, sítě, napojení na Domažlickou ulici nebo novou linku MHD a v neposlední řadě podpoří i nová sportoviště. Kurty i víceúčelové velké hřiště by mohly vyrůst poblíž stávajícího areálu Sokola — ten projde rozsáhlou rekonstrukcí. Vybrané solitérní domy budou mít v přízemí také nebytový prostor vhodný pro malou prodejnu nebo služby.

 

Zdroj: Smart Communication, 12. 12. 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*