V Jablonci se plánuje výstavba nové městské čtvrti

Autory Vilaparku Proseč je Atelier Siadesign Liberec. Projekt je jedním z největších v oblasti bytové výstavby v Jablonci za poslední roky.

Novou čtvrť pro více než 5000 obyvatel chce v Jablonci nad Nisou vybudovat firma Prosečská investiční. Na 30 hektarech mezi Horní Prosečí a Prosečí nad Nisou připravuje výstavbu stovek domů. Internetové stránky jablonecké radnice označují projekt jako zahradní vilový komplex. Informuje o tom  liberecká příloha Mladé fronty Dnes (MfD).

Vzniknou tam terasové domy, zahradní vilové domy, ale také sportoviště, relaxační zóna a obchody,“ řekla MfD mluvčí radnice Jana Fričová. V nové čtvrti vyrostou třípatrové až pětipatrové bytové domy nebo několik desítek dvoupodlažních řadových domků.

Projekt je jedním z největších v oblasti bytové výstavby v Jablonci za poslední roky. „Zatím jsme koupili od soukromých majitelů necelých 300 000 metrů čtverečných pozemků. Ještě několik pozemků nám chybí. O jejich koupi jednáme se soukromníky a také s pozemkovým fondem a městem,“ uvedl v MfD spolumajitel Prosečské investiční a jablonecký zastupitel Miroslav Pelta.

Aby se mohla nová čtvrť v Jablonci začít budovat, musí město změnit územní plán. Podnět pro změnu územního plánu již zastupitelé schválili. Pokud půjde příprava projektu bez potíží, mohla by první etapa výstavby odstartovat již v roce 2010.

Výstavba bytového komplexu má trvat osm až deset let. „Již nyní zajišťujeme přeložky vedení vysokého napětí a vysokotlakového vedení plynu, což není levné a ani jednoduché,“ dodal Pelta, známý také z působení ve vrcholové kopané ve Spartě, u reprezentačního týmu a v Jablonci.

Zdroj: Zpráva ČTK 31.7.2008

Doplněno Stavbaweb:
Autory Vilaparku Proseč je Atelier Siadesign Liberec.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*