V Karlových Varech pohlídá výstavbu nový urbanistický odbor magistrátu

Od ledna 2009.

V Karlových Varech bude od ledna dohlížet na aktivity související s výstavbou nový odbor rozvoje a urbanismu magistrátu města. Radnice jeho vytvořením reaguje mimo jiné na kritiku za to, že se především v lázeňské části staví nekoncepčně. Nový odbor ovšem nebude suplovat činnost stavebního úřadu, který vykonává úkony státní správy. ČTK to sdělil náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD).

Odbor rozvoje a urbanismu má v Karlových Varech zacelit mezeru, která vznikla po zrušení urbanistického střediska po roce 1990. Karlovy Vary řadu let nemají ani městského architekta. Úkolem nového odboru bude třeba tvorba územního plánu, zpracování koncepčních studií a prognóz. Část úředníků sem přejde ze stavebního úřadu, zbývající přijmeme. Celkem půjde asi o 16 lidí,“ uvedl náměstek.

Město potřebuje zkvalitnit svou urbanistickou činnost i vzhledem k tomu, že získalo na svůj integrovaný plán rozvoje pro sedmileté období z fondů EU kolem 420 milionů korun. A usilovat bude o další peníze. Mezi první velké úkoly má být zařazena revitalizace části území panelového sídliště ve Staré Roli. „Půjde o desítky milionů korun, které chceme použít pro tuto lokalitu,“ dodal Hybner.

Opozice v městském zastupitelstvu, která usilovala o vytvoření komise pro architekturu, zatím hodnotí postup města opatrně. Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa) ČTK řekl, že vznik odboru je alespoň nějaký posun. Dal by ovšem přednost komisi složené z nezávislých odborníků. „Prozatím máme málo informací o tom, jak bude odbor fungovat. Pokud je s ním spojený nárůst počtu úředníků na radnici, tak to nejlepší není,“ uvedl.

Zdroj: Zpráva ČTK 17.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*