V Karlových Varech vzniká u Ohře největší městský relaxační areál

Fotogalerie ke článku (1)

Meandr (zdroj: Ekologická dílna Brno)

Meandr (zdroj: Ekologická dílna Brno)
Celá fotogalerie (1)

Autory přírodního parku v meandru Ohře v Karlových Varech je Ekologická dílna Brno

Karlovy Vary 4. listopadu (ČTK) - V Karlových Varech začíná v prostoru u řeky Ohře mezi nákupním centrem Varyáda a Tuhnickým mostem stavba největšího relaxačního areálu ve městě. Stát bude zhruba 45 milionů korun, 85 procent zaplatí Evropská unie. Areál má být dokončen do poloviny příštího roku. ČTK to dnes oznámil primátor Werner Hauptmann.

  

V takzvaném meandru Ohře bude upravena plocha o rozloze asi devět hektarů, která ležela celé roky ladem. Vzniknou tam hřiště pro děti i dospělé a celé území propojí soustava cest s odpočinkovými místy, altány a především spoustou zeleně, poznamenal primátor. "Veškerou zeleň bude mít na starost naše organizace Správa lázeňských parků. Stavební úpravy provede firma Eurovia," poznamenal Hauptmann.

  

Obyvatelům Karlových Varů sloužil dosud k rekreaci areál Rolava, kam však lidé míří hlavně v letních měsících za koupáním. Jeho dalšími návštěvníky pak jsou zejména bruslaři, kteří využívají více než kilometr dlouhý okruh. Oproti sportovně zaměřené Rolavě má mít podle Hauptmanna areál u Ohře spíše klidový charakter. "I proto například nepočítáme s parkovištěm v jeho bezprostřední blízkosti," dodal.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 4. 11. 2009

  

Doplněno Stavbaweb:

Více informací o novém areálu naleznete zde.

Stránky autorů týkající se projektu.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*