V Kladně dokončili plány na rekonstrukci budovy Josífka

Fotogalerie ke článku (1)

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně (zdroj: kultura.infocesko.cz)

Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně (zdroj: kultura.infocesko.cz)
Celá fotogalerie (1)

Počítá se s využitím historického objektu pro společenské akce, budou v něm ale také kanceláře nebo apartmány sloužící k ubytování oficiálních návštěv města.

Kladno 15. října (ČTK) - V Kladně dokončili architektonickou studii k rekonstrukci budovy Josífka, v níž dříve sídlilo Sládečkovo vlastivědné muzeum. V budoucnu se počítá s využitím historického objektu pro společenské akce, budou v něm ale také kanceláře nebo apartmány sloužící k ubytování oficiálních návštěv města. Krátkodobé nouzové ubytování v nich najdou i lidé, kteří se dostanou do komplikované situace, například kvůli požáru. ČTK to dnes sdělil mluvčí radnice Libor Kasík.

  

Rekonstrukce spolu s moderní přístavbou na severní straně by měla být financována z Evropské unie. Kolik peněz si celá akce vyžádá a kdy se uskuteční, zatím podle Kasíka není známo.

  

"Studie počítá s úpravami ve všech podlažích, včetně suterénních prostor, které byly k objektu přistavěny v sedmdesátých letech minulého století a které v minulosti sloužily jako kotelna a sklad uhlí," uvedl první primátorův náměstek Miroslav Bernášek (ODS). V budoucnu by podle něj tyto prostory s výhledem na horu Říp přes podprůhonské údolí měly sloužit zejména jako místo pro společenské akce, například svatební hostiny po obřadech v kladenském zámku.

  

V přízemí, v němž byly doposud restaurátorské dílny, vzniknou klubové prostory. V prvním patře objektu se počítá s využitím stávajících kanceláří. V minulosti se podle Bernáška už objevili uchazeči o pronájem těchto místností, zájem o ně měl například Česko-francouzský klub. V podkroví pak studie předpokládá vznik dvou apartmánů pro potřeby města.

  

Podmínkou rekonstrukce je úspěšné jednání s památkáři, kterým bude v nejbližší době návrh předložen. "Celá koncepce směřuje k tomu, aby se Josífka stala živou součástí zámeckého areálu," dodal Bernášek.

  

Zdroj: Zpráva ČTK z 15. 10. 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*