V Kladně začnou opravy divadla, které se odkládaly přes dva roky

(ČTK) – Kladno po více než dvou letech podepsalo smlouvu na rekonstrukci městského divadla. Město nyní připravuje předání objektu stavební firmě, která jej za 91 milionů korun opraví. Herecký soubor by měl v divadle opět působit od sezony, která začne v roce 2014. ČTK to řekli primátor Dan Jiránek (ODS) a ředitelka divadla Blanka Bendlová.

Rekonstrukce v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu a vybudování venkovní letní scény. Divadlo bude vybaveno moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou.
Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci, a tak byly posunuty na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na rekonstrukci, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak se opravy zdržely až do letoška. Nový tendr se však opět zpozdil, protože se musel opakovat kvůli námitkám neúspěšných firem.

Podle Jiránka se nyní dá předpokládat, že práce začnou možná už na přelomu roku, protože dělníci budou moci pracovat uvnitř divadla. "I proto jsme dosáhli té nízké ceny, protože všechny stavební firmy počítají s tím, že tady se dá dělat i v zimě," podotkl Jiránek. Podle informací Bendlové by stavební firma CGM Czech měla divadlo převzít 27. prosince. "Samozřejmě se strašně těšíme, jsme nedočkaví a hlavně se nám strašně ulevilo, že už to konečně začíná," uvedla Bendlová.

Zpoždění oprav nadělalo problémy divadelnímu souboru, který hraje už třetí sezonu v řadě v azylu. V provizorních podmínkách bude muset vydržet ještě příští sezonu. Podle Bendlové se před podpisem smlouvy uskutečnila jednání s architektem Davidem Vávrou, v jehož režii se rekonstrukce uskuteční. "Režiséři se nasmlouvávají s dvouletým předstihem, takže jsme si vyjasňovali termíny například kontrolních dní," vysvětlila Bendlová.

Rekonstrukce městského divadla bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště.

Opravy divadla potrvají jeden rok. Pak však ještě budou podle Bendlové i Jiránka pokračovat úpravy interiérů nebo nákup vybavení divadla. "To už je postup, který jsme předběžně domlouvali, aby se to skloubilo s tou rekonstrukcí," uzavřela Bendlová.

Související články:

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*