V Krnově od listopadu působí městský architekt

(ČTK) – V Krnově na Bruntálsku bude od listopadu působit městský architekt, bude jím Lubomír Dehner. Městu bude poskytovat konzultační a poradenskou činnost v oblasti architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče, řekla ČTK mluvčí radnice Dita Círová.

Krnov městského architekta dosud neměl. Při radě města však pracuje jedenáctičlenná komise pro architektonický a urbanistický rozvoj, v níž jsou čtyři architekti, právě Dehner je jedním z nich. Smlouvu město s architektem uzavřelo na čtyři roky a za jeho služby chce během této doby zaplatit maximálně milion korun.

„Věřím, že v osobě pana architekta Dehnera se podařilo vybrat kandidáta s bohatými zkušenostmi, úspěšnými realizacemi a zároveň se vztahem k městu Krnovu. Institut městského architekta nově zavádíme, a to je výzva jak pro vedení města, tak pro pana architekta,“ uvedla radní Pavla Löwenthalová (KDU-ČSL).

Podle ní Krnov v oblasti architektury čeká řada úkolů. Řešit bude například úpravu Hlavního náměstí, oblast okolí synagogy a kostela sv. Ducha a její zprůchodnění, zástavbu pozemků po bývalých kasárnách či využití náplavek řek pro rekreační a sportovní aktivity a jejich propojení s cestami pro pěší a cyklisty.

„Služeb architekta budeme využívat k pomoci s přípravou projektů na odboru veřejných zakázek a najde se jistě i mnoho dalších témat k řešení, bude záležet na tom, jaké si stanovíme priority,“ doplnila Löwenthalová.

Podle Dehnera je současný Krnov městem dvou tváří, má například nádhernou historickou architekturu, ale i opuštěné průmyslové areály. „Aby rozdíly nebyly tak výrazné, jsem připraven nejen ke spolupráci s vedením města a jednotlivými odbory městského úřadu, ale také k dialogu s občany,“ uvedl Dehner, který je absolventem Střední průmyslové školy stavební v Opavě a Fakulty architektury VUT v Brně. V nejbližším okolí Krnova projektoval například středisko hasičské a záchranné služby, knihovnu ve Městě Albrechticích nebo stavební úpravy zámku Linhartovy.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*