V Líbeznicích u Prahy začala stavba multifunkční tělocvičny

(ČTK) – V Líbeznicích u Prahy začala stavba multifunkční tělocvičny. Sloužit bude pro výuku tělocviku, sportovním kroužkům i pro kulturní akce. Stavba bude stát zhruba 35 milionů korun bez vybavení, obec na ni získala dotace od ministerstva financí. Deset milionů korun ale musí dát z rozpočtu. Před několika dny začaly stavební práce, hotovo by mělo být příští rok na podzim. ČTK to dne 24. listopadu 2015 řekl starosta Líbeznic Martin Kupka.

Tělocvična vzniká na místě současných fotbalových šatem a bude sloužit také jako zázemí pro fotbalisty. Skauti zde budou mít novou klubovnu. „V multifunkčním sále se budou také pořádat například plesy, sportovní turnaje, projekce či koncerty,“ uvedl starosta.

Prostor tělocvičny budou využívat děti z nedávno rozšířené základní školy. Její kapacita stoupla o několik set žáků, je proto třeba rozšířit kapacitu i pro hodiny tělocviku. Právě to bylo hlavním impulzem pro vznik nové budovy. Dosavadní tělocvičnu také využívají sportovní kroužky i sportovní kluby, a to až do pozdních večerních hodin. I ty se pak mohou přesunout do nových prostor.

Provoz budovy by měl být energeticky úsporný, v projektu byly omezeny různé technikálie a místo speciálních systémů, jako například klimatizace, je budova projektována tak, aby uvnitř ní fungovala přirozená ventilace. Zapadat by měla i do okolní výstavby. „Nechceme, aby nová budova svým objemem konkurovala kostelu. I proto jsme ji zapustili na úroveň fotbalového hřiště. Druhé podlaží bude pro změnu přístupné bezbariérově z ulice Na Chrupavce,“ uvedl architekt Jan Hájek. Fasáda tělocvičny bude dřevěná a využití dřeva je plánováno i v dalších stavebních prvcích.

Doplněno Stavbaweb:
Nové výstavbě v Líbeznici je věnován rozsáhlý článek v časopise Stavba č. 4/2015 – str. 24-34.
…. „Obec totiž postrádá krytou halu pro sportování, velké kulturní akce a občanská shromáždění a tento deficit napraví nová budova, pro kterou už bylo vyhlédnuto staveniště v parku poblíž polikliniky. V ateliéruM1 ji v roce 2014 navrhl jakýsi hlavní architektLíbeznic Jan Hájek, spolu s Jakubem Havlasema Zuzanou Hanuškovou. Do svého samonosného dřevěného pláště, tentokrát ne úplně kulatého,jak to už známe z „rondelu“ základní školy, nýbrž aspoň na obou koncích zakulaceného, pojme nová stavba nejen velký sál, ale i posilovnu,skautskou klubovnu, dětské centrum a kavárnu, jaká zatím v Líbeznicích chybí.“ 
ROSTISLAV ŠVÁCHA Co se dnes děje v Líbeznicích / Stavba č. 4/2015Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*