V Litomyšli se bude opravovat regionální muzeum

Autorem projektu je architekt Josef Pleskot.


Regionální muzeum v Litomyšli – vizualizace at AP atelier

Litomyšl 14. března (ČTK) –
Regionální muzeum v Litomyšli projde rozsáhlou opravou. Projekt se připravuje už několik let a získal dotaci 74 milionů korun z Regionálního operačního programu, informoval dnes novináře ředitel muzea René Klimeš.

Barokní budova muzea z počátku 18. století by se měla rozšířit o integrovanou vstupní budovu s foyer a sociálním zázemím. V budově by měly vzniknout nové výstavní a společenské prostory a zázemí pro prezentační nebo vzdělávací akce. Autorem projektu je architekt Josef Pleskot.

Kdy přesně práce v muzeu začnou, se zatím neví, zahájeny by ale měly být v tomto roce. Vedení muzea časem upřesní, kdy se objekt uzavře pro veřejnost.

Litomyšlské muzeum bylo založeno v roce 1891 a umístěno v prostorách zrušené městské reálky. V roce 1926 se přestěhovalo do rozlehlé barokní budovy bývalého piaristického gymnázia postavené v letech 1714 -1718. V této budově sídlí muzeum doposud. Od 90. let 20. století patří pod správu muzea i rodný dům Bedřicha Smetany. V roce 2004 bylo dosavadní městské muzeum přeměněno na regionální s působností pro okres Svitavy a jeho zřizovatelem se stal Pardubický kraj.

Doplněno Stavbaweb:
Video "Regionální muzeum v Litomyšli chystá modernizaci" naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*