V opuštěné textilce v Rokytnici bude relaxační a nákupní centrum

(ČTK) – Opuštěná továrna bývalé textilní společnosti Rotextile v blízkosti centra Rokytnice nad Jizerou, se má proměnit ve sportovní, relaxační a nákupní centrum. To zatím oblíbenému krkonošskému středisku chybí. Bývalý internát textilky se změní na apartmány a studia hotelového typu, sdělila ČTK Zuzana Počinková ze společnosti PR.NO-Za správa nemovitostí, která projekt připravuje. Otevření centra se plánuje na podzim 2015.

Zdroj: ČTK. Autor: PR.NO-ZA
V Rokytnici nejde o první takový záměr, už v roce 2005 přišla s podobným projektem firma Bau Invest. Zchátralou továrnu na okraji města, která původně sloužila zemědělskému zásobování a nákupu, chtěla přestavět na relaxační centrum se zhruba 80 apartmány. V areálu o rozloze 4500 metrů čtverečních sliboval investor vybudovat nejen ubytovací komplex, vzniknout tam měl i bazén, sauny, hřiště a parkovací dům. Firma je ale v likvidaci a ze záměru sešlo.

Teď přichází další záměr a starosta Petr Matyáš doufá, že tentokrát ho investor dotáhne do konce. "Hodně by to městu pomohlo, byly by tu atrakce pro turisty, které zatím chybí, a vznikla by také nová pracovní místa," řekl dnes ČTK Matyáš. Podle informací radnice je za projektem zahraniční investor, který už zadal přípravu projektu. "Mezi lidmi se v posledních týdnech objevily fámy, že tam má vzniknout ubytovna pro nepřizpůsobivé a sociálně slabé, to ale investor odmítá," dodal rokytnický starosta.

Podle Počinkové předcházel přípravě projektu průzkum mezi obyvateli třítisícového města i jeho návštěvníky. "Lidé by uvítali kryté dětské hřiště s hlídáním, řeznictví, pekařství, masážní a rehabilitační programy, kosmetiku, kadeřnictví, aquapark, bowlingovou hernu, squash, restauraci, kavárnu, obchody a také konkurenci místnímu supermarketu. To vše v Rokytnici chybí," řekla Počinková. Dodala, že apartmány a studia chce investor nabídnout k prodeji, obchodní prostory pronajmout na deset let.

Rokytnická textilní společnost Rotextile vznikla před 20 lety privatizací závodu 10 Seby Tanvald, většinovým vlastníkem je od roku 1995 německá firma Mechanisme Baumwoll-Spinnerei & Weberei Bayreuth. Rokytnická textilka původně vyráběla damašky, oděvní látky a sypkoviny, později se zaměřila na technické tkaniny. Ještě v roce 2001 zaměstnával podnik 250 lidí, v polovině roku 2006 však ukončil výrobu, protože se ji vlastníci rozhodli přestěhovat za levnější pracovní silou do Rumunska. Od té doby jsou továrna a další objekty chátrají.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*