V ostravské zoo se staví asijské safari a nový vstupní areál

(ČTK) – V Zoologické zahradě Ostrava začaly dvě stavby, které výrazně promění její tvář. V zadní části zahrady vzniká safari, kterým budou v návštěvníci v budoucnu projíždět vláčkem přímo mezi zvířaty. Na opačné straně se začal stavět nový vstupní areál. ČTK to řekl pracovník zoo Stanislav Derlich.


Současný vstup do zoo se bude bourat. Místo něj vyroste nový areál, který návštěvníkům nabídne lepší servis. Bude v něm více pokladen, větší prodejna suvenýrů i toalety. V horní části pak budou kanceláře zaměstnanců. "Připravujeme provizorní vstup do areálu. Pak se začne ten starý bourat. Předpokládám, že demolice nastane ještě letos," řekl Derlich.

Součástí vstupního areálu bude i rozšíření parkoviště. Nová část parkoviště bude napojena na ulice Stromovka a Michálkovická. Uvnitř zoo navíc vznikne nové parkování pro zaměstnance zahrady s kapacitou 30 míst.

Safari v zadní části zoo zabere plochu několika hektarů. Návštěvníci jím budou projíždět ve výběhu mezi zvířaty ve vláčku podobném tomu, který dnes jezdí po areálu. Na úvod okruhu vláček projede dnešním výběhem žiraf, pak zamíří do nové části. "Kromě afrických žiraf ale bude celé safari zaměřené na asijské kopytníky. Ve dvou velkých výbězích budou asijské druhy antilop, jelenovitých a koňovitých," řekl Derlich. První návštěvníci by se novým safari měli projet v roce 2014.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*