V Příbrami začne rozsáhlá rekonstrukce autobusového nádraží

Původní projekt modernizace vypracoval ateliér HMArchitekti Praha.

 V Příbrami začne v nejbližších dnech rozsáhlá rekonstrukce autobusového nádraží. Moderní dopravní terminál má být hotov do jara 2010. Bude stát 60 milionů korun, z nichž 92,5 procenta pokryje dotace z operačních programů a státu, řekl dnes novinářům starosta Josef Řihák.

Proti výsledkům výběrového řízení se podle něj nikdo neodvolal, město proto může podepsat smlouvu s dodavatelem a předat mu staveniště.

Projekt modernizace autobusového nádraží vychází z řešení, které v roce 2004 vypracovala skupina projektantů HMArchitekti Praha, ale které se tehdy nerealizovalo. Upravený návrh se od původní předlohy liší například tím, že mimo jiné počítá i se stanicí městské policie, infocentrem a kamerovým systémem. Na nádraží bude deset zastřešených odjezdových stání, počítá se i pruhem pro cyklisty a parkovištěm pro 66 aut. Projekt předpokládá také vytvoření dvou pracovních míst – v infocentru a v úklidu.

O modernizaci autobusového nádraží město usiluje už několik let. Původní výběrové řízení vyhrála firma s nabídkou 43,5 milionu korun. Město mělo na rekonstrukci nádraží už tehdy přislíbenu dotaci ve výši 75 procent nákladů, tedy 41,6 milionu korun. Zahájení prací se ale oddálilo kvůli odvoláním účastníků soutěže. Město ji proto zrušilo a vypsalo soutěž novou. Zvítězil v ní zájemce s nabídkou 76 milionů korun. Rozdíl mezi nabídnutou cenou a přislíbenou dotací by město nemělo z čeho zaplatit, proto výběrové řízení znovu zrušilo, a přišlo tím i o dotaci.

Zdroj: Zpráva ČTK 7.10.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*