V Praze 5 se začne stavět nová administrativní budova

(ČTK) – Nová administrativní budova má vyrůst v ulici Kováků v Praze 5 na Smíchově. Komplex má být rozdělen na dvě části, přičemž jedna bude mít 16 nadzemních podlaží, druhá pak 10 podlaží. Součástí jsou i čtyři podzemní patra garáží. Stavět se má v letech 2015 až 2017. Autorem návrhu je ateliér Bogle Architects (doplněno Stavbaweb).

 

 

ČTK to zjistila z databáze EIA, která posuzuje vliv staveb na životní prostředí.

Nová kancelářská budova má stát na pozemku o rozloze 2781 metrů čtverečních ohraničeném ulicemi Kováků, Plzeňská, Městským okruhem a nedokončeným blokem domů v ulici Na Zatlance. Stavba podle plánu bude respektovat současný uliční půdorys.

Hrubá plocha nadzemních prostor je plánována na více než 18.000 metrů čtverečních, z nichž 8933 metrů čtverečních je čistá plocha kanceláří. Podzemní garáže pak mají mít rozlohu celkem 7036 metrů čtverečních. Podle materiálu se má do budovy vejít až tisícovka osob.

Součástí komplexu mají být i obchodní prostory, které budou dosahovat plochy 665 metrů čtverečních, a malé náměstí. "Na části pozemku investora dojde k oživení přilehlého veřejného prostoru díky parkovým úpravám se stromy a prvky parteru," píše se v dokumentu.

Zahájení stavby je plánováno na červenec 2015, dokončena má budova být v červnu 2017. S výstavbou nedalekého administrativního centra Green Point na rohu Mozartovy a Plzeňské by podle materiálu výstavba v ulici Kováků kolidovat neměla.

Celková výměra moderních kancelářských ploch v Praze přesáhla na konci třetího čtvrtletí 2013 zhruba 2,9 milionu metrů čtverečních. Neobsazenost kanceláří se aktuálně pohybuje v Praze kolem 13 procent.

Pohled z Letné Pohled z Vyšehradu
vizualizace ateliér Bogle Architects

Doplněno Stavbaweb:
Investorem projektu je společnost CIG.
Autorem návrhu je ateliér Bogle Architects.
 

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*