V Praze se dnes veřejnost rozloučí s architektem Janem Kaplickým

Fotogalerie ke článku (1)

Jan Kaplický ve svém ateliéru (zdroj: future-systems.com)

Jan Kaplický ve svém ateliéru (zdroj: future-systems.com)
Celá fotogalerie (1)


V Pražské křižovatce se dnes veřejnost rozloučí s architektem Janem Kaplickým, který náhle zemřel předminulý týden. Pietní vzpomínka bude zahájena ve 12:45 otevřením objektu a vystoupením dixielandového bandu před vchodem do budovy. Samotný akt začne ve 13:00.

Mezi jinými se krátkým proslovem se zesnulým rozloučí architektka a bývalá partnerka Kaplického Eva Jiřičná a zpěvák a architekt Pavel Bobek. V této části také zazní několik písní, které zazpívají skladatel Petr Hapka a zpěvák skupiny Support Lesbiens Kryštof Michal. Po úvodní části bude rozloučení pokračovat pro veřejnost až do 19:00 projekcí Kaplického děl a inspirací i některých momentů z jeho života.

Jan Kaplický, známý v Česku především díky svému návrhu nové budovy Národní knihovny, zemřel náhle 14. ledna večer v Praze. Týž den se mu narodilo jeho druhé dítě, dcera Johanka. Podle tiskového prohlášení poskytnutého rodinou zemřel patrně na infarkt. Vlastní pohřeb Kaplického byl plánován jen v úzkém rodinném kruhu. Agentura, která zastupuje rodinu zesnulého, pohřeb ale nebude na přání pozůstalých vůbec komentovat.

Zdroj: Zpráva ČTK 27.1.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*