V Praze se připravuje nová škola architektury — ARCHIP

Škola bude fungovat na mezinárodní bázi, s důrazem na podíl zahraničních studentů i vyučujících.

V Praze je v současnosti připravována soukromá vysoká škola architektury s výukou v angličtině —Architectural Institute in Prague (ARCHIP). V loňském roce byla podána žádost o udělení státního souhlasu a akreditaci bakalářského studijního programu Architektura. Příslušné správní řízení probíhá na MŠMT ČR, samotný studijní program byl již projednán Akreditační komisí a koncem ledna doporučen ke schválení.

Záměr založit v Praze novou školu architektury vznikl v roce 2005 ve skupině kolem architektů Martina Roubíka (1949—2008) a Reginy Loukotové, která ARCHIP povede. Škola bude fungovat na mezinárodní bázi, s důrazem na podíl zahraničních studentů i vyučujících. Svou velikostí (přibližně 60 studentů v ročníku) a zaměřením vhodně doplní stávající instituce s výukou v oboru architektura v České republice, a tím rozšíří spektrum možností pro uchazeče o toto studium.
ARCHIP bude fungovat také jako platforma architektury, zabývající se osvětovou a publikační činností. Škola bude v kontaktu s odbornou i širokou veřejností, a také s tuzemskými i zahraničními institucemi podobného zaměření. ARCHIP bude sídlit v prostorách Veletržního paláce, v Praze 7-Holešovicích, který je významným a památkové chráněným příkladem funkcionalistické stavby. Přímo
ve Veletržním paláci také bude v brzké době otevřena informační kancelář.
Další důležité informace a podrobnosti (akreditace, studijní plán, vyučující, přijímací řízení, podmínky studia atd.) budou publikovány na základě výsledku správního řízení na MŠMT. Základní představení záměru a také aktuální zprávy o jeho vývoji jsou k dispozici na www.archip.eu.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*