V Praze u Vítkova vyrostly kanceláře a obchody za 650 mil. Kč

Centrum Krejcárek

V Praze na úpatí Vítkova dokončila tuzemská realitní společnost K.rek nové kancelářské a obchodní centrum. Oznámila to dnes mezinárodní poradenská společnost King Sturge. Developer investoval do výstavby 650 milionů korun. Z 15.000 metrů čtverečních je v současnosti pronajato 40 procent, řekl ČTK zástupce stavitelské firmy Petr Cipra.


Kanceláří je v budově 6200 metrů čtverečních, dalších 2200 připadá na maloobchodní plochy. V novostavbě se nachází na ploše 1400 čtverečních metrů také 19 ateliérových bytů.


Největším nájemcem je dosud společnost EMTC, která bude mít na ploše 2100 metrů čtverečních call centrum. O pronájmu dalších kanceláří se údajně jedná.


V Praze 3 je to podle King Sturge po budově Luxembourg Plaza v Přemyslovské ulici teprve druhá moderní kancelářská budova. „Posledních zhruba 25 let stála tato lokalita stranou zájmu a výstavba Krejcárku byla jedním z revitalizačních impulsů,“ uvedli odborníci z firmy.


Ke konci prvního čtvrtletí bylo v metropoli podle sdružení poradenských firem Prague Research Forum 2,58 milionu metrů čtverečních kanceláří. Více než 70 procent z těchto ploch je v nových budovách. Neobsazenost pražských kanceláří přesáhla ke konci března již deset procent.

Zdroj: Zpráva ČTK 19.5.2009

Doplněno Stavabweb:
Podrobné informace o tomto projektu včetně vizualizací a fotogalerie naleznete zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*