V Sokolnicích postaví mezi vojenskými bunkry bytové domy

V Sokolnicích u Brna postaví mezi vojenskými bunkry z přelomu 70. a 80. let bytové domy. V areálu bývalých kasáren by mohlo bydlet několik stovek lidí, v bunkrech by pak mohly být třeba restaurace nebo zázemí pro sport. ČTK to  řekl místostarosta Sokolnic Vladimír Kotolan.

Kasárna původně patřila obci. Nový majitel dal za budovy a šestihektarový areál zhruba 20 milionů korun. Za podobnou částku teď chce obec prodat i druhá kasárna, které loni získala od armády. Předpokládá, že nový majitel přebuduje hektarový areál poblíž památné Mohyly míru na hotel. Původně ho chtěla vybudovat sama obec, přestavba by ale přišla na 30 až 40 milionů korun, a na to v rozpočtu nebyly peníze.

Naopak za 40 milionů Kč, které obec získá z obou prodejů, plánuje opravit silnice a mateřskou a základní školu, doplnil Kotolan.

V Sokolnicích plánují byty udělat i z tamní barokní sýpky. Už teď je developerská firma nabízí k prodeji. Za loft o velikosti 100 až 120 metrů čtverečních si účtuje od 4,5 milionu korun. Tyto byty se začnou stavět už letos na podzim, armádní areál čeká přestavba až příští rok. Termín rekonstrukce druhých kasáren je závislý na tom, kdy se je podaří prodat, doplnil místostarosta.

Zdroj: Zpráva ČTK 12.9.2008, doplněno Stavabweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*