V sousedství brněnské radnice vyroste osmipatrový parkovací dům

V sousedství brněnské Nové radnice by měl do zhruba jednoho roku vyrůst osmipatrový parkovací dům se 400 místy.

Ještě letos by jej měla začít stavět společnost Parking Brno. ČTK to zjistila ze záměru, který investor zaslal úřadům pro posouzení vlivů projektu na životní prostředí. Na střeše vznikne kaple, která původně stála na nedalekém Dominikánském náměstí.
Parkovací dům by měl vyrůst vedle historického areálu Zemského sněmu u Panenské ulice, ve kterém sídlí magistrát. Plocha je dnes využívána částečně jako parčík s parkovištěm. Součástí nové budovy bude i kavárna v přízemí nebo galerijní prostory v nadzemních patrech. Na střeše objektu bude postavena kaple, na její stavbu hodlá investor použít historické kamenné prvky z takzvané královské kaple, která byla roku 1908 zbourána na nedalekém Dominikánském náměstí. Její pozůstatky jsou nyní uloženy v depozitáři.
Náklady na parkovací dům dosáhnou podle dostupných informací 170 milionů korun. Mohl by se začít stavět už v červenci, dokončení plánuje investor na květen 2010.
Kromě parkovacího domu v Panenské ulici se v Brně plánuje stavba dalších hromadných garáží, a to v podzemí u Janáčkova divadla. I v tomto případě bude město hledat investora nejspíš v soutěži. Hromadné garáže mají centru Brna ulevit od aut. Ve středu Brna navíc parkovací místa velmi chybějí. Řidiči by jich potřebovali asi o 4500 víc.

Zdroj: ČTK, Dan Petrucha snm, 17. dubna 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*