V Ústí nad Orlicí vznikne v centru města parková zóna


Radnice v Ústí nad Orlicí chce ještě letos začít s velkorysou úpravou části středu města. Zóna s pracovním názvem Kociánka ohraničená Hernychovou vilou, základní uměleckou školou, bývalým okresním úřadem, střední zdravotnickou školou, objektem policie, gymnáziem a kulturním domem, se s pomocí dotace Evropské unie změní na upravené veřejné prostranství plné zeleně. Město si na revitalizaci vezme úvěr, uvedl starosta Richard Pešek.


„Tento prostor, kterému vévodí nádherná budova základní umělecké školy od architekta Karla Blanka, je poznamenán nekoncepčním rozvojem a rozvolněnou urbanizací s nevyhovující a špatně užívanou strukturou ploch s dožilou a náletovou zelení,“
uvedl Pešek.


Radnice už získala 37 milionů korun z Regionálního operačního programu. Dalších potřebných 25 milionů korun poskytne některá z bank. Náklady na pouhé vydláždění celého prostoru se odhadují asi na 17 milionů korun. Kombinace parku a náměstí má podle projektu obsahovat také odpočinková místa s fontánami a dalšími vodními prvky a dětské hřiště, přirozený spád terénu pod zdravotní školou umožní vznik nového amfiteátru pro 500 lidí.

Zdroj: Zpráva ČTK 24.3.2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*