Vanguard Prague

Developerský projekt, který vznikne v bývalé Mikroně, je dílem společnosti PSN. Komplex má rozlohou 16 tis. m2, přičemž rozloha samotných jednotek se pohybuje od 41 m2 až do 795 m2. Vznikl ze spolupráce s architekty Petrem Drexlerem, Radkou Valovou ze studia OOOX, Ivankou Kowalski, Ondřejem Janků, Martinem Ptáčníkem, Shota Tsikoliya za Collarch a Rosťou Černíkem a Ivanou Dombkovou za I.D.Arch.

Lofty mají vysoké stropy (až 4,5 metrů). Skoro každý loft má svou vlastní velkou terasu. Zákazník si bude moci zvolit ze dvou možností. Polovina loftů již bude stavebně realizována dle návrhů od nejlepších světových architektů. Druhou možností je pořízení jednotek Shell & Core, jejichž zařízení je kompletně v rukou zákazníka. Ve 14 patrech objektu je dohromady 140 jednotek.
Unikátem projektu Vanguard je autovýtah, který vede samotným středem budovy. Ten umožní u loftů, které s výtahem sousedí, zaparkovat vozidlo přímo ve svém patře. Majitele na ně uvidí přímo z obývacího pokoje a auta tak budou pod dokonalou kontrolou. Podobných řešení parkování je v celém světě minimum, v Evropě však bude unikátem.

V suterénu budovy bude k dispozici relaxační zázemí, které nabídne designový bazén, sauny, party room, místnost pro masáže, fitness a dokonce prádelnu, kde si může obyvatel vyprat, zatímco posiluje, či si jde zaplavat do bazénu, který by měl mít na délku až 18 metrů. Dalším prostorem pro relaxaci a zábavu budou společné střešní terasy přístupné všem obyvatelům domu. Místo vhodné pro zahradní grilování nebo sledování novoročního ohňostroje. O maximální pohodlí obyvatel se bude starat služba Concierge.

Společnost PSN je majitelem budovy již několik let a do zahájení zásadní rekonstrukce je provozována jako Office centrum. Budova, která původně sloužila jako továrna na letecké přístroje, má unikátní, naddimenzovanou konstrukci s vysokou nosností a pevností. Díky své historii má budova specifický industriální charakter.

Video

http://vanguardprague.cz/

tisková zpráva, Stavbaweb

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Na první pohled úžasný projekt, mimořádně propracovaný, pak jsou tu ovšem jistá ale…
    Samotné místo není nijak zvlášť úžasné, rušná silnice, čerpací stanice, v bezprostřední blízkosti stavby nevalné úrovně.
    Parkování aut u bytů sice vypadá bombasticky, ale ve výsledku je to docela dobrá ptákovina. Už samotná manipulace s vozy v minimálním prostoru bude za trest, většina lidí navíc zrovna nechce automobilové skvosty vystavovat. Pouhé nastartování vozu v onom otevřeném prostoru způsobí šílený hluk. A to nemluvím o tom, až si nějaký majitel sporťáku splete zpátečku s jedničkou… Vypadá to dobře na obrázcích, ale jinak je to blbost, takže pokud tím developer neřeší nedostatek míst v garážích, tak z toho bude docela pěkná terasa…

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Když už bych měla na takovýhle byt, tak by mi chyběla myčka před vjezdem do autovýtahu. Protože jinak to není pro běžně používaná auta, ale jen pro výstavní miláčky. Představa, že v bytě parkuji s autem, ze kterého např. odkapává prosolená břečka, není nic moc. Taky by mě zajímalo, jestli tyhle byty mají i obyčejné parkovací stání.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*