Vánoční nářez

Fotogalerie ke článku (1)

Vánoční nářez

Vánoční nářez
Celá fotogalerie (1)

Výstava studentů a absolventů ateliéru Socha I. VŠUP .
Neratovice 3. 12. 2007 — 3. 1. 2008

Ve foyer společenského domu Neratovice probíhá výstava studentů a absolventů ateliéru Socha I. VŠUP vedeného Kurtem Gebauerem. Vystavena je fotodokumentace z posledních 10 let ateliérové tvorby zahrnuje sochy, objekty a prostorové realizace studentů a absolventů.
Společně s výstavou Vánoční nářez je ve Společenském domě Neratovice představena výstava Lenky Klodové a Heleny Polákové: Děti, hřiště, umění.

Fotodokumentace z posledních 10 let ateliérové tvorby zahrnuje sochy, objekty a prostorové realizace studentů a absolventů. Několik fotografií ukazuje na plenérové pobyty studentů v Hradci nad Moravicí, slezského rodiště Kurta Gebauera, kam spolu s absolventy každoročně jezdí. Představuje několik úspěšných site specific projektů ve spolupráci s organizací Čtyři dny v pohybu nebo open air výstavy v Kateřinské zahradě v Praze.

Ateliér sochařství Kurta Gebauera se nepředstavuje v Neratovicích poprvé. V roce 2000 zde uspořádali výstavu, Evropo Iloveyou. Odkaz najdete na webových stránkách: http://socharstvi.vsup.cz/archiv/vystavy/evropoiloveyou/evropo.htm Před rokem 2000 zde byl realizován nevšední workshop, který obohatil město Neratovice o několik sochařských děl. Nápis Miluji od Lenky Klodové, Jezdecká socha od Jana Novotného nebo skupiny kamenů v borovicovém lesíku od Dagmar Šubrtové vznikly ve spolupráci s Magistrátem města Neratovice a Centrem současného umění v Praze.

Práce studentů se během let mění, vzájemně se ovlivňují a vznikají zajímavá díla. Název výstavy vybrali studenti spolu s Kurtem, namíchali vám od každého trochu, něco z krajinotvorby, něco z objektů, něco z užívání si a tvoření na plenéru. Takový předvánoční bramborový salát, věříme, že vám bude chutnat.

Zdroj: TZ VŠUP


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*