Ve 20 českých městech radikálně zjednodušili stavební administrativu

Inteligentní formuláře usnadňují vyřizování stavební agendy v prvních 20 městech. I podniky a občané bez elektronického podpisu mohou omezit návštěvy stavebních úřadů.

Dvě desítky českých měst nasadily nebo nasazují řešení, které umožňuje využívat výhody elektronické komunikace i těm, kdo nejsou příliš zběhlí v informačních technologií a nemají digitální podpis. Řešení pokrývá veškeré životní situace, které firma nebo občan řeší se stavebním úřadem — od žádosti o informaci přes stavební povolení a kolaudaci až po ohlášení likvidace stavby.

Na internetové stránce města či obce jsou umístěny inteligentní formuláře 602XML pro řešení stavebních situací. Uživatel si stáhne formulář do svého počítače a postupně jej vyplňuje. Formulář mu pomáhá s vyplněním, kontroluje logickou správnost, provádí kalkulace, dává na výběr z předdefinovaných položek apod, takže vyplnění je rychlejší a možnost chyby minimální.
Poté, co je podání vyplněno, uživatel odešle data elektronickou cestou (k tomu stačí kliknutí na ikonku na formuláři) a na internetu může sledovat postup vyřizování svého podání. Poté, co je žádost zpracována, je uživatel vyzván, aby přišel na úřad, případně, aby s sebou vzal některé další dokumenty. Na úřadě podepíše papírový výtisk žádosti, kterou vytvořili úředníci a u níž je jistota, že je úplná a správná.
Samotné vyplnění žádosti je tedy rychlejší, ale hlavně zcela mizí situace, kdy je žadatel opakovaně vyzýván, aby do žádosti něco doplnil, dodával další dokumenty apod. Pro zaměstnance stavebních úřadů je přínosem zejména to, že dostávají podání s minimem chyb, tyto chyby mohou snadno opravit a zcela odpadá přepisování.
Do projektu Podaná ruka, v jehož rámci je toto řešení nasazeno, zatím vstoupila následující města:

â?¢ Černošice
â?¢ Dačice
â?¢ Jeseník
â?¢ Jihlava
â?¢ Litovel
â?¢ Milevsko
â?¢ Mohelnice
â?¢ Náměšť nad Oslavou
â?¢ Nové město na Moravě
â?¢ Nový Bor
â?¢ Nymburk
â?¢ Opava
â?¢ Ostrov
â?¢ Pelhřimov
â?¢ Strakonice
â?¢ Telč
â?¢ Turnov
â?¢ Uherský Brod
â?¢ Velké Meziříčí
â?¢ Žďár nad Sázavou

Potřebnou technologii, včetně kompletní formulářů, dodala firma Software602 v rámci projektu Podaná ruka, jehož cílem je doplnit Czech POINT a uživatelsky snadné pokrytí těch životních situací, které podnik nebo občan řeší s místním úřadem.

O Software602
Software602 a. s. je tradičním českým dodavatelem programového vybavení s bohatou historií. V současné době je nejvýznamnějším středoevropským dodavatelem řešení pro nahrazování oběhu papírových dokumentů v podnicích a úřadech všech velikostí. Portfolio zákazníků Software602 zahrnuje nejrůznější druhy organizací — od České pošty, Národní banky Kanady či Kuvajtského ministerstva plánování až přes nadnárodní korporace jako Sony a Nowaco až po desítky českých měst, výrobních podniků a obchodních organizací.
O inteligentních formulářích 602XML
Inteligentní formuláře 602XML představují jednoduché a praktické řešení pro pohodlné vyplňování žádanek, oznámení, výkazů a dalších dokumentů, sběr dat od zaměstnanců, občanů a organizací, pro oběh dokumentů v organizaci a jejich schvalování. Na českém a slovenském trhu se de facto staly odvětvovým standardem pro nahrazování oběhu papírových dokumentů nebo dokumentů v kancelářských programech. Využívají je desítky podniků a organizací veřejné správy a miliony obyvatel České republiky. Klientská aplikace 602XML Filler je zdarma ke stažení na www.602.cz.

Tisková zpráva, 12. února 2009

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*