Ve finále soutěže na novou centrálu ČS jsou tři projekty

(ČTK) – Nová centrála České spořitelny na Smíchově se bude stavět podle jednoho ze tří návrhů, které se dostaly do finále architektonické soutěže. Mezi finalisty jsou projekty od rakousko-české architektonické kanceláře Baumschlager Eberle Architekten/Pavel Hnilička architekti, švédské Tham Videgard Arkitekter a německé Kleihues + Kleihues. O tom, který z návrhů bude realizován, se rozhodne na přelomu léta a podzimu. ČTK to dne 18. června 2018 sdělil mluvčí ČS Filip Hrubý.

Centrála České spořitelny v jižní části projektu Smíchov City se začne stavět v roce 2021 a hotova má být o dva roky později. Nynější sídlo spořitelny je v Olbrachtově ulici v Praze 4.

Do soutěže, kterou spořitelna vyhlásila loni v září a která je dvoukolová, se přihlásilo 166 architektonických studií. Porota, složená ze zástupců banky a nezávislých odborníků, vybrala 15 firem z osmí zemí, které zpracovaly konkrétní návrhy podoby nového spořitelního kampusu. Z nich letos v březnu postoupilo do druhého kola šest návrhů a v červnu tři návrhy.

Sídlo spořitelny má mít podobu kampusu
, jehož součástí budou vedle administrativních prostor služby využívané zaměstnanci banky a veřejností. „Věřím, že se náš nový kampus stane skutečným komunitním centrem obyvatel Smíchova i Pražanů, v němž budou moci zažít třeba také zajímavou výstavu či koncert. Velkou inspirací je pro nás v tomto smyslu vídeňská centrála Erste, která je přirozenou součástí komunitního života ve Vídni,“ uvedl generální ředitel ČS Tomáš Salomon.

Vlastníkem pozemků je developerská firma Sekyra Group a projekt dohromady zahrnuje 216.099 metrů čtverečních.

Česká spořitelna je největší banka v ČR podle počtu klientů, kterých má 4,7 milionu. Hlavním akcionářem je rakouská Erste Group.   

Doplněno Stavbaweb:
Předmětem soutěže je architektonický návrh nového sídla České spořitelny: Campus Prague, včetně urbanistické koncepce zóny Smíchov-Jih a její infrastruktury. Cílem zadavatele je postavit v centru Prahy soubor staveb, který překračuje normu obecné kancelářské budovy a bude představovat nový model pro administrativní organizaci (tzv. Campus) tím, že bude vyhovovat zadavateli, stejně jako poskytovat služby a vybavenost přístupné zaměstnancům i široké veřejnosti. Cílem je posunout představu o současných kancelářských budovách: zabránit tomu, aby se komplex stal po pracovní době „městem duchů“ a představil ho jako živou a funkční část Prahy.
Všechny informace na stránkách soutěže: http://cshq-citycampus.cz/   

Související články:
Nové sídlo České spořitelny navrhne 15 architektonických firem  22.11.2017 
Soutěž na nové sídlo České spořitelny v Praze  20.9.2017 
                            

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*