Ve Vídni byla otevřena nová budova OSN

Fotogalerie ke článku (1)

vitězný návrh

vitězný návrh
Celá fotogalerie (1)

Konferenční "Hala M"

Za účasti generálního tajemníka OSN Pan Ki-muna byla 25.4.2008  ve Vídni slavnostně otevřena nová konferenční budova, která je součástí tamního sídla světové organizace. Komplex budov takzvaného UNO-City byl uveden do provozu v roce 1979 a později přejmenován na Vídeňské mezinárodní středisko, protože slouží i dalším mezinárodním organizacím. 

Nově otevřená Hala M je největším přírůstkem střediska od dokončení UNO-City. Ve třech úrovních nabízí prostor pro jednání 2000 delegátů a začne skutečně fungovat asi za šest týdnů. Výstavbu, která stála zhruba 50 milionů eur (asi 1,25 miliardy korun), hradila z větší části hostitelská země a město Vídeň.

Kromě čtyř významných organizací, které jsou součástí OSN, sídlí ve Vídni téměř tři desítky dalších mezinárodních organizací. Ty poskytují zaměstnání více než 5300 osobám, z toho asi čtvrtině Rakušanů. Pro rakouskou ekonomiku představují roční přínos ve výši přes 570 milionů eur, tedy téměř 1,5 miliardy korun.

Pan Ki-mun se při návštěvě Vídně setkal mimo jiné na pracovním obědě i s ministry zahraničních věcí šesti středoevropských zemí, které jsou členy takzvaného Regionálního partnerství, mezi nimi i s českým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem.

Zdroj: Zpráva ČTK 25.4.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*