Ve Vilémově se připravuje stavba nízkoenergetických řadových domů

Fotogalerie ke článku (1)

Vilémov - nízkoenergetické řadové domky

Vilémov - nízkoenergetické řadové domky
Celá fotogalerie (1)

Zájem o energeticky úsporné domy mezi lidmi na Vysočině v poslední době stoupá.

Ve Vilémově na Havlíčkobrodsku by letos měla začít stavba 12 nízkoenergetických řadových domů. Projekt se měl původně uskutečnit už před dvěma lety, zpoždění nastalo kvůli změně investora. O důkladně zateplená menší obydlí mají zájem důchodci z velkých měst, ale i mladí lidé, kteří je chtějí použít jako startovací byty. První domky by mohly být dokončeny už v tomto roce, řekl dnes ČTK jednatel investorské společnosti FreshConcept Jan Rosa.

U projektu nyní začíná územní řízení. "Plánujeme, že první etapa bude letos na podzim," uvedl Rosa. Domy budou mít zastavěnou plochu asi 70 metrů čtverečních, bude u nich malá zahrádka. Prodejní cena se podle firmy pohybuje kolem 1,6 milionu korun.

Podle odborníků z jihlavského Ekoinfocentra zájem o energeticky úsporné domy mezi lidmi na Vysočině v poslední době stoupá. Dosud si je ale zřejmě staví jen jednotlivci. Ohlášené větší projekty se zatím nepodařilo uskutečnit. Developerské firmy se o budování takových domů v kraji moc nezajímají kvůli vyšším stavebním nákladům.

Starostka Vilémova Jaroslava Dvořáková stavbu nízkoenergetických domů vítá. "Každý projekt, který přivede občany do obce, je pro nás velice dobrý," řekla. Pozemky pro řadové domky jsou zatím v majetku městyse. Po dohodě s investorem budou prodány spolu s domky.

Ve Vilémově s 1000 obyvateli dosud soukromé firmy do bytové výstavby neinvestovaly. Radnice připravila sítě k parcelám pro rodinné domy. Nyní má volných pět míst s rozlohou kolem 1000 metrů čtverečních. Za metr čtvereční stavebníci platí 80 korun.

Zdroj: Zpráva ČTK 26.5.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*