Vedení Prahy prověří návrhy na změny územního plánu

Praha 22. února (ČTK) – Vedení hlavního města chce do schválení nového metropolitního plánu prověřit všechny návrhy na změny, které vychází ještě z nynějšího územního plánu. Na konferenci internetového časopisu Stavební fórum to řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček (TOP 09). Magistrát se rozhodl zastavit práce na novém územním plánu a připravit zcela nový koncept rozvoje hlavního města.


Metropolitní plán má být podle Hudečka jednodušší a stabilnější, bude chránit nezastavitelná území a omezovat rozrůstání města do šířky. Dosavadní plán podle něj oplýval složitostí. "Každá položka je stanovená velmi rigidně, je stále nutné žádat o změny, což vytváří prostředí vhodné pro korupci," uvedl náměstek.

Než vznikne metropolitní plán, je nutné vypořádat kolem 400 návrhů na změnu současného plánu, které už úředníci mají na stole, poznamenal Hudeček. Jedním extrémem by prý bylo všechny návrhy smést ze stolu, druhou krajností všechny schválit, jako by se nic nestalo. Střední cestou je podle náměstka primátora prověřit oprávněnost jednotlivých návrhů.

Praha začala před lety připravovat nový územní plán. Hotový je jeho koncept. Všechny použitelné informace z konceptu proto město použije do nového metropolitního plánu. Schválené změny v současném územním plánu budou nadále platné. Nový plán by měl být jednodušší, cílem je omezit počet projednávaných změn územního plánu.

Metropolitní plán nastaví maximální zátěž území, a měl by tím ovlivňovat celkovou strukturu zástavby dané lokality. Například v oblasti, která je nyní určena pro bydlení, může být zároveň bez změny územního plánu území pro rekreaci a sport, které území tolik nezatíží.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*