Veřejný workshop Český ostrovní dům

Projekt Český ostrovní dům pořádá ve středu 29. března vůbec první veřejný workshop pro všechny, které zajímají nové trendy a šetrnější technologie. Jedná se o ideální příležitost jak pro lidi, kteří plánují stavět, tak pro studenty a odborníky. Na workshopu se budou probírat rozličná témata od baterií/solárů přes chytrou domácnost po moderní vodohospodářství a mnohem víc. Autoři projektu pozvali unikátní sestavu prezentujících a pro veřejnost organizují přednášku zcela zdarma.

Veřejný workshop ČESKÝ OSTROVNÍ DŮM
Místo: Fakulta stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7/2077, Praha 6 – Posluchárna C206.

Program:

14:00 – 14:15 – Pavel Podruh (zakladatel projektu Český ostrovní dům)
14:15 – 15:00 – Akad. Arch. Aleš Brotánek (ABateliér/Centrum Pasivního domu) – téma: architektura a udržitelnost
15:00 – 15:45 – Ing. Pavel Bučan (Sunpower) – téma: koncept ostrovního bydlení
15:45 – 16:00 – otázky/odpovědi
16:00 – 16:45 – Michal Klečka (GWL Power/i4wifi) – téma: energetika/ukládání energie/praxe
16:45 – 17:30 – Jaromír Klaban/Jindřich Kubec (Teco a.s.) – téma: automatizace řízení domácnosti
17:30 – 18:15 – vodní hospodářství, mnohonásobné užívání pitné a dešťové vody
18:15 – 18:30 – otázky/odpovědi
18:30 – 19:00 – Daniel Brýda (dělený vítěz soutěže ČOD 2016) – téma: ze soutěže rovnou do praxe, vlastní realizace ostrovního konceptu 
19:00 – 19:30 – Vojtěch Lichý (dělený vítěz soutěže ČOD 2016) – téma: prezentace realizačního projektu Český ostrovní dům

Stránky akce na Facebook

V měsíci únoru také proběhlo i úspěšné zahájení naší studentské architektonické soutěže. V Praze a Brně se úvodních prezentací Českého ostrovního domu zúčastnilo na 250 studentů a tak se zdá, že letos bude ještě silnější konkurence, než minulý rok. Můžeme se tak těšit na další vlnu zajímavých a promyšlených návrhů staveb. Tentokrát bude zadáním rodinná dřevostavba s prvky nezávislosti a šetrným systémem provozu. Vše v intencích mise projektu Český ostrovní dům – akcelerovat nástup udržitelnějších technologií do do běžných domácností a budov.

Český ostrovní dům vznikl v roce 2015 jako logický důsledek této doby plné neuvěřitelných inovací, pokroku a myšlenkové otevřenosti. Slovo ostrovní v tomto kontextu vyjadřuje směřování k nezávislosti na inženýrských sítích za užití moderních metod nakládání s přírodními zdroji a architekturou. Cílem projektu je spojovat plně funkční, pokroková a důmyslná řešení v krásných, soběstačných a vysoce šetrných budovách nové generace. Více informací včetně pravidel naleznete na www.ceskyostrovnidum.cz.


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*