Veletrh Finpex

Fotogalerie ke článku (1)

Celá fotogalerie (1)

Plzeňská přehlídka stavebních šancí pro firmy i veřejnost.
2.-3.10. 2008
DK Inwest, Americká 49, Plzeň

 Šancí pro stavební firmy, developery a pro lidi, kteří si vybírají budoucí bydlení v Plzni a okolí, má být premiérový ročník veletrhu Finpex, jehož garanty jsou Hospodářská komora Plzeňsko a plzeňský primátor. Díky němu získají stavební firmy jasný výhled, co se na Plzeňsku bude stavět, řekl ČTK regionální předseda Českého svazu podnikatelů ve stavebnictví Vladimír Tomášek.

"Delší dobu sledujeme potřebu osobního setkání a dialogu účastníků stavebního a realitního trhu," řekl předseda plzeňské hospodářské komory Miloslav Zeman. Výstava je zejména příležitostí pro stavební firmy, aby viděly, jaké příležitosti v Plzni a nejbližším okolí jsou a jak s nimi developerské firmy i komora pracují. Podle Tomáška vždy půjde o projekty, které už jsou rozpracovány a jsou "naprosto reálné" a jde o to, aby do nich vstoupili konkrétní investoři.

"Reálnost příležitostí prezentovaných na veletrhu bude dána tím, že hlavním účastníkem je městský útvar koncepce a rozvoje," řekl Tomášek. Ředitelka útvaru Irena Vostracká potvrdila, že půjde o projekty, které se mají v nejbližší době realizovat - bydlení, investice do výroby i volnočasových aktivit. První den se budou investoři a stavebníci bavit o nabídkách pro celou škálu investorů.

"Druhý den bude pro veřejnost, která chce zejména vědět, kde si může postavit v nejbližším období byt nebo rodinný domek," dodala Vostracká. Uvidí tam modely, studie, může se účastnit přednášek, diskusních fór. Zajímavá bude přednáška Filosofie bydlení v Plzni. "Vysvětlíme například to, proč máme v Plzni ne jednu velkou, ale 25 rozvojových lokalit a proč tu chceme mít pestré bydlení," vysvětlila.

Veletrh realitních, stavebních a investičních příležitostí regionu Plzeňsko bude 2. a 3. října. Přitažlivá bude také přednáška Utopie nového města, aneb možná se i zašumí od architekta a herce Davida Vávry, který v v předpremiéře promítne filmy Šumné Klatovy a Šumné Domažlice.

Zdroj: Zpráva ČTK 23.9.2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*