Veletrh Marmomacc 2010 ve Veroně

Opět se představí to nejlepší z designu, mramoru a přírodního kamene.

Italská Verona bude od středy 29. září do soboty 2. října hostit Marmomacc, jeden z nejprestižnějších veletrhů zaměřených na technologie zpracování mramoru, přírodního kamene a jejich využití ve stavebnictví a bytovém designu.

Cílem 45. ročníku je podpořit nové šance pro kamenický sektor a možnosti co nejširšího využití mramoru ve stavebnictví a v designu.
Minulé ročníky dokázaly, že mramor jako luxusní stavební materiál se do světa moderního designu skvěle hodí. Jednou z nových iniciativ, které se na veletrhu představí, je Setkání Marmomaccu s designem směřující k využití mramoru v regionální urbanistické architektuře. Příkladem takového realizovaného projektu je městský mobiliář pro město Botticino v Lombardii.
Na veletrhu nemohou chybět ani projekty pocházející z Puglie, jihoitalského regionu, který je po Toskánsku druhým nejvýznamnějším regionem v oblasti zpracování přírodního kamene. Kamenictví veskrze orientovanému na export se tu věnuje téměř 1400 firem.
Jako každý rok budou strukturu programu veletrhu tvořit konference, workshopy a semináře. Odborná porota složená z významných architektů a designerů udělí jako každý rok cenu International Award Architecture of Stone.
V roce 2009 působilo na veletrhu 1500 vystavovatelů z 54 zemí světa. Navštívilo jej 27 000 návštěvníků ze 120 zemí světa.

Více na www.marmomacc.com.

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*